Otwieramy punkt obsługi Strefy Ograniczonej Dostępności przy ul. Wodopój

Od poniedziałku 1 lutego mieszkańcy Gdańska, chcąc załatwić sprawy związane identyfikatorami IGM, uprawniającymi do wjazdu i poruszania się w Strefie Ograniczonej Dostępności na Głównym Mieście, mogą odwiedzać punkt Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni przy ul. Wodopój 7. Punkt czynny będzie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 7:00 – 15:00, a w środy w godz. 7:00 – 16:30.
Punkt GZDiZ przy ul. Wodopój czynny jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 7:00 do 15:00. W środy czynny jest od 7:00 do 16:30
Punkt GZDiZ przy ul. Wodopój czynny jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 7:00 do 15:00. W środy czynny jest od 7:00 do 16:30
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Punkt obsługi mieszkańców, znajdujący się w zabytkowym budynku przy ul. Wodopój 7 nad kanałem Raduni między ulicami Rajską a Łagiewniki, stworzony został z myślą przede wszystkim o osobach, chcących załatwić sprawy dotyczące identyfikatorów IGM. Budynek znajduje się bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Ograniczonej Dostępności, co ułatwi mieszkańcom załatwienie niezbędnych formalności na miejscu. Nie będą już musieli odwiedzać w tym celu Biura Obsługi Klienta GZDiZ przy ul. Partyzantów 36.

W punkcie przy ul. Wodopój mieszkańcy mogą składać wnioski na długoterminowe identyfikatory IGM oraz otrzymać na miejscu krótkoterminowe 24-godzinne identyfikatory IGM. Ze względów sanitarnych długoterminowe identyfikatory nie są wydawane od ręki, a trafiają do mieszkańców za pośrednictwem poczty.

W nowo otwartym punkcie można również składać dokumenty, dotyczące innych spraw rozpatrywanych przez GZDiZ, m.in. dotyczących obsługi Strefy Płatnego Parkowania i Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania, w tym karty opłaty zryczałtowanej mieszkańca, działalności gospodarczej, a także abonamentów. Złożone dokumenty będą rejestrowane oraz przekazywane do rozpatrzenia poszczególnym działom GZDiZ. Podobnie jak z identyfikatorami IGM, również przy innych sprawach dokumenty, identyfikatory, abonamenty, decyzje lub zezwolenia nie są wydawane bezpośrednio, a są wysyłane pocztą. Szczegółowe procedury poszczególnych spraw wraz z drukami do pobrania dostępne są na stronie internetowej www.gzdiz.gda.pl.

W budynku przy ul. Wodopój nie funkcjonuje kasa, dlatego mieszkańców chcących uiścić opłaty związane z załatwianiem spraw w GZDiZ prosimy o korzystanie z przelewów bankowych.

Kontakt telefoniczny z punktem przy ul. Wodopój pod numerem: 58 52 44 634

Lokalizacja punktu obsługi Strefy Ograniczonej Dostępności przy ul. Wodopój 7
Lokalizacja punktu obsługi Strefy Ograniczonej Dostępności przy ul. Wodopój 7
google maps

Gdańskie Centrum Kontaktu
Civitas- PATK4SUMP
CMT