Ostatni etap prac na moście wantowym. W sobotę zawężenie jezdni [AKTUALIZACJA 1.12]

Dobiegają końca prace konserwacyjne na moście wantowym im. Jana Pawła II w ciągu ul. Sucharskiego. Ostatni etap to mycie barier energochłonnych i zabudowy chodnikowej pomiędzy jezdniami mostu. Z tego względu w sobotę, 2 grudnia lewy pas jezdni mostu w kierunku tunelu pod Martwą Wisłą zostanie zamknięty.
Na zdjęciu widoczna jest jezdnia na moście wantowym w ujęciu z lotu ptaka
Dobiegają końca prace konserwacyjne na moście wantowym
Karol Stańczak/GZDiZ

AKTUALIZACJA - 1 grudnia

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne prace związane z czyszczeniem barier ochronnych i zabudowy chodnikowej planowane na sobotę, 2 grudnia zostały odwołane. W związku z tym ruch na moście wantowym odbywać się będzie bez utrudnień.


Prace na moście wantowym prowadzone były od września. Obejmowały konserwację łożysk, wózka rewizyjnego i zakotwień, w których wymieniony został wosk i nałożono nowe zabezpieczenie antykorozyjne. Ponadto wykonano naprawy osłon want i prętów sprężających, które miały na celu zapewnienie ich szczelności.

W ramach konserwacji obiektu na moście zamontowano również siatki, w celu zabezpieczenia podpór i dźwigarów przed gniazdowaniem ptaków.

Czynnością towarzyszącą serwisowi mostu było wykonanie pomiarów geodezyjnych, obrazujących obecną pracę obiektu. Zakres pomiarów obejmował przemieszczanie się pomostu w stosunku do jego podpór.

Komunikat dotyczący rozpoczęcia prac na moście.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP