Winieta 1
Winieta 1

Okazjonalne iluminacje wiaduktów przy ul. Kościuszki oraz ul. Jana z Kolna

Miasto Gdańsk wspiera Światowy Dzień Aids oraz kampanię „Orange the World”. Z tej okazji dwa wiadukty zyskają kolorową iluminację. Na czerwono świecić się będzie wiadukt przy ul. Kościuszki, na pomarańczowo zaś przy ul. Jana z Kolna.
Iluminacja wiaduktu na ul. Jana z Kolna
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Wiadukt w ciągu ul. Kościuszki na wysokości Galerii Bałtyckiej podświetlony będzie na czerwono. To gest solidarności z osobami chorymi na AIDS. Wiadukt zostanie podświetlony we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA – Poland Oddział Gdańsk. Iluminacja uruchomiona zostanie 29 listopada po zmroku wraz z oświetleniem ulicznym.  Wyłączona zostanie o poranku 2 grudnia.

Światowy Dzień AIDS jest obchodzony co roku 1 grudnia od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. Celem Światowego Dnia Walki z AIDS jest przede wszystkim uświadomienie ludziom, jakie zagrożenie niesie ze sobą wirus HIV i w jaki sposób można zapobiegać zakażeniu, a także przekazanie osobom chorym, że nie są skazane na odosobnienie, ponieważ przy zachowaniu odpowiednich zasad ostrożności nie stanowią dla innych zagrożenia.

Wiadukt przy ul. Jana z Kolna będzie świecił się na pomarańczowo przez 16 dni. Wszystko w związku z akcją „Orange the World” – międzynarodową kampanią przeciwko przemocy wobec kobiet. Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą wobec Kobiet przypada 25 listopada. Od tego dnia do 10 grudnia (przez 16 dni) na całym świecie odbywać się będą wzmożone działania zmierzające do zakończenia przemocy wobec kobiet i dziewcząt.  

Do akcji włączył się także Gdańsk. Dziś pomarańczowa iluminacja zaświeci się na wiadukcie przy ul. Jana z Kolna. Będzie zapalana codziennie po zmroku aż do wtorku 10 grudnia.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Civitas- PATK4SUMP
CMT