Prace w Parku Brzeźnieńskim toczyły się od października ubiegłego roku. Na podstawie kontroli stanu technicznego drewnianych elementów architektury roboty podzielone zostały na dwa etapy. W pierwszym zajęliśmy się bramą wejściową i pergolą. Ze względu na fakt, że obie konstrukcje znajdowały się w złym stanie technicznym ich częściowy remont lub wymiana niektórych elementów były nieopłacalne. Dlatego zdecydowaliśmy się na zastąpienie ich w całości nowymi obiektami. Wykonane zostały one z drewna modrzewiowego, które charakteryzuje się większą odpornością na działanie czynników atmosferycznych czy biologicznych niż drewno sosnowe zastosowane w poprzednich konstrukcjach. Dodatkowo przy budowie pergoli oraz bramy wejściowej użyto wysokiej jakości klejów, impregnatów i farb, które mają zapewnić im długą żywotność. Prace w pierwszym etapie zakończyły się w grudniu ubiegłego roku.
Do kontynuacji robót w Parku Brzeźnieńskim przystąpiliśmy w marcu tego roku. Tym razem na nową wymieniona została konstrukcja niszczejącej kolumnady, zaś altana, która znajdowała się w dość dobrym stanie technicznym, została poddana renowacji. Także w przypadku tych obiektów wykorzystane zostało drewno modrzewiowe, a do zakonserwowania użyto specjalnych powłok impregnacyjnych i malarskich. Z kolei przed wejściem do parku stanęła odświeżona tablica informacyjna. W drugim etapie prace zakończyliśmy na przełomie maja i czerwca.
Nowe elementy drewnianej architektury będzie można zobaczyć w pełnej krasie w sobotę 15 czerwca podczas uroczystego otwarcia XIV miejsca widokowego w projekcie „Spojrzenie na Gdańsk”. Inauguracji widoku, w której uczestniczyć będzie Piotr Grzelak - Zastępca Prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju, towarzyszyć będzie spektakl muzyczny zatytułowany „Dawnych wspomnień czar” z udziałem trójmiejskich artystów. Początek wydarzenia zaplanowano o godz. 11:00 przy altanie na terenie parku.