Oczyszczamy miasto po nawałnicy

W poniedziałek 15 sierpnia wieczorem mieliśmy do czynienia z ulewnym deszczem. Inspektorzy oraz wykonawcy inwentaryzują skutki nawałnicy i podejmują działania. Usuwane są połamane gałęzie oraz powalone drzewa, a jezdnie gdzie zebrały się nieczystości sprzątane.
Usuwamy skutki nawałnicy - m.in. połamane konary drzew
Usuwamy skutki nawałnicy - m.in. połamane konary drzew
fot. GZDiZ

Inspektorzy i wykonawcy od wczesnych godzin porannych pracują w terenie likwidując skutki wieczornej nawałnicy, która przeszła nad Gdańskiem. W pierwszej kolejności udrażniamy ciągi pieszo jezdne i usuwamy zagrożenie - jak wiszące gałęzie. Następnie zajmiemy się uprzątnięciem połamanych, leżących gałęzi. Dobrą sytuację mamy w Parku Oliwskim, natomiast kilka złamanych i wywróconych drzew jest w Parku Przymorze, Parku Jelitkowskim, Parku im. Ronalda Reagana oraz przy al. gen. Józefa Hallera. W tych lokalizacjach odnotowaliśmy największe szkody.

Oczyszczenia, gdzie zebrały się zabrudzenia po opadającej wodzie, wymaga co najmniej kilkanaście ulic m.in.: Czyżewskiego, Polanki, Derdowskiego, Abrahama, Traugutta, Do Studzienki, Matki Polki, Smoluchowskiego oraz Róży Ostrowskiej.   

Informacje zbieramy w terenie, ale też spływają do nas cały czas od mieszkańców za pośrednictwem Gdańskiego Centrum Kontaktu. W najbliższych godzinach i dniach dokonywać będziemy przeglądu drzewostanu na cmentarzach, w parkach, na zieleńcach oraz pasach drogowych.

Drzewo, które ucierpiało podczas niedzielnej burzy
Drzewo, które ucierpiało podczas niedzielnej burzy
fot. GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP