Nóżka Piotrusia potrzebuje kolejnej operacji

Choć wygląda na wesołego, pogodnego chłopca to w swoim zaledwie 2 letnim życiu doświadczył już wiele. Urodził się bez kości strzałkowej. W ubiegłym roku przeszedł operację rekonstrukcji stawu skokowego dzięki, której zaczął chodzić. Teraz przed Piotrusiem Gwiazdowskim wnukiem jednego z naszych pracowników kolejne wyzwanie – operacja wydłużenia nóżki oraz długa rehabilitacja. Cena za sprawność jest jednak olbrzymia. Pomóżmy i tym razem, by sprawność stała się możliwa!
2 letni Piotruś Gwiazdowski
2 letni Piotruś Gwiazdowski
fot. siepomaga.pl

Dzięki Waszym gorącym sercom i wsparciu Piotruś latem ubiegłego roku przeszedł kosztowną operację rekonstrukcji stawu skokowego. Chłopczyk bardzo dzielnie zniósł ten skomplikowany zabieg i szybko doszedł do siebie. Na efekty nie trzeba było długo czekać, w krótkim odstępie czasu od operacji 2 latek zaczął chodzić. Jednak by osiągnąć pełen rezultat niezbędna jest druga operacja. Wada sprawia, że chora nóżka Piotrusia jest krótsza od zdrowej kończyny. Już teraz różnica wynosi 3 centymetry, co przekłada się na mocne obciążenie kręgosłupa przy próbie chodzenia. Brak leczenia wady skończy się pogłębieniem różnicy między obiema nóżkami do 10 cm, a co za tym idzie trwałym kalectwem.

Termin drugiej operacji został wstępnie wyznaczony wiosną. Rodzice chłopca z jednej strony cieszą się,że to już, ale z drugiej kwota jaka jest potrzebna na pokrycie zabiegu oraz długoterminowej rehabilitacji jest poza ich możliwościami finansowymi. Sytuacji dodatkowo nie ułatwia też fakt, że w trakcie leczenia okazało się, że ten wariant jest dużo droższy, niż pierwotnie zakładano. Koszt operacji wydłużenia nóżki w klinice ortopedycznej Paley European Institute z Warszawy, która opiekuje się chłopcem wynosi ponad 150 tysięcy złotych. Rodzina i bliscy Piotrusia sami nie są w stanie zebrać takiej sumy, dlatego ponownie zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie. Prosimy o pomoc i włączenie się do zbiórki na portalu siepomaga.pl, gdzie możecie wpłacać datki na leczenie Piotrusia. Za każdy grosz już teraz gorąco dziękujemy!

Więcej informacji o Piotrusiu oraz możliwość wpłaty na stronie: https://www.siepomaga.pl/nozka-piotrusia


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP