Nowe przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Piekarniczej i Lema

Rusza budowa wyniesionego przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Piekarniczej oraz Lema w Pieckach-Migowie. Ma ono zwiększyć komfort i bezpieczeństwo mieszkańców oraz uczniów znajdującej się w pobliżu Szkoły Podstawowej TE Vizja. Prace budowlane potrwają do 15 maja.
Piekarnicza

Skrzyżowanie Piekarniczej i Lema znajduje się w strefie TEMPO 30 więc piesi mogą przekraczać tam jezdnię w dowolnym miejscu. Przy takiej organizacji ruchu nie praktykuje się wyznaczania przejść. Wyjątkowo, ze względu na fakt, iż w pobliżu skrzyżowania znajdują się przedszkole, szkoła podstawowa, a także budynki Urzędu Miejskiego zdecydowano o wyznaczeniu i budowie wyniesionego przejścia dla pieszych. Zależy nam, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa w tym miejscu.

Wyniesione na ok 10 cm. przejście będzie miało powierzchnię 39 m2 (6 m dł. x 6,5 m szer.) i wykonane zostanie z czerwonej kostki betonowej. Oprócz samego przejścia wykonane zostanie także oznakowanie pionowe oraz poziome.

Prace, które planowo zakończyć się mają przed 15 maja prowadzone będą w godz. 8:00 – 15:00 przy połówkowym zawężeniu jezdni ul. Piekarniczej do jednego pasa ruchu. Wprowadzony tam będzie ruch wahadłowy.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP