Nowa kolumnada i gruntowna renowacja altany w Parku Brzeźnieńskim

Kontynuujemy prace związane z wymianą i renowacją elementów małej architektury drewnianej w Parku Brzeźnieńskim im. Jana Jerzego Haffnera. W ramach II etapu wymieniona na nową zostanie konstrukcja kolumnady, zaś altana poddana renowacji. Prace potrwają do końca maja. Pod koniec ubiegłego roku w parku stanęła nowa brama wejściowa i pergola.
Altana w Parku Brzeźnieńskim zostanie poddana renowacji
Altana w Parku Brzeźnieńskim zostanie poddana renowacji
Fot. GZDiZ

Rozpoczeliśmy II etap prac związanych z wymianą i renowacją elementów małej architektury drewnianej w Parku Brzeźnieńskim. W 2018 r. wymieniona została brama oraz pergola. Do końca maja stanie nowa kolumnada i wyremontowana altana. Formalnością będzie zastąpienie na nową drewnianej tablicy informacyjnej.

Nowa kolumnada podobnie jak brama wejściowa i pergola wykonana zostanie z drewna modrzewiowego (zamiast sosnowego), które zostanie zaimpregnowane przed korozją biologiczną. Altana będzie gruntownie oczyszczona, a następnie także zaimpregnowana. Obie konstrukcje pokryją powłoki malarskie, które zabezpieczą je przed działaniem czynników atmosferycznych i biologicznych.

Kolumnada w Parku Brzeźnieńskim zostanie wymieniona na nową
Kolumnada w Parku Brzeźnieńskim zostanie wymieniona na nową
fot. GZDiZ

Prace te są wynikiem przeprowadzonej w ubiegłym roku kontroli stanu technicznego drewnianych elementów małej architektury w Parku Brzeźnieńskim, która wykazała ich zły stan techniczny. Znaczna część elementów drewnianych zbutwiała, niektóre zaś całkowicie przegniły pod wpływem deszczu, wiatru oraz grzybów i owadów. W najmniejszym stopniu degradacji uległa altana, której elementy konstrukcyjne są zadaszone, a co za tym idzie w mniejszym stopniu narażone na szkodliwe warunki.

Koszt realizacji II etapu zadania to 67 404 zł. I etap tj. wymiana bramy i pergoli kosztowała 282 900 zł.  

Tablica informacyjna przy wejściu do Parku Brzeźnieńskiego
Tablica informacyjna przy wejściu do Parku Brzeźnieńskiego
Fot. GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP