Nowa droga w Letnicy połączy ulice Suchą i Starowiejską [AKTUALIZACJA 19.12]

We wtorek 20 września 2022 r. rozpoczyna się przebudowa fragmentów ulic Suchej i Starowiejskiej oraz budowa nowej drogi - łącznika między nimi. Prace oraz związane z nimi utrudnienia w ruchu potrwają do połowy grudnia.
Nowa droga w Letnicy połączy ulice Suchą i Starowiejską
Nowa droga w Letnicy połączy ulice Suchą i Starowiejską
google maps

AKTUALIZACJA - 19 grudnia

We wtorek 20 grudnia na przebudowanym odcinku między ulicami Starowiejską a Suchą wprowadzona zostanie docelowa organizacja ruchu. Ruch pojazdów oraz pieszych odbywać się będzie bez utrudnień.

AKTUALIZACJA - 28 listopada

2 grudnia wprowadzony zostanie kolejny etap zmian w organizacji ruchu. Ruch na ul. Suchej odbywać się będzie bez zakłóceń. Na łączniku pomiędzy ulicami Suchą i Uczniowską jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa ruchu. Na ul. Starowiejskiej w dalszym ciągu utrzymany będzie ruch wahadłowy.


AKTUALIZACJA - 28 października

W związku z przebudową fragmentów ulic Suchej i Starogardzkiej 4 listopada zmieni się tam organizacja ruchu. Ruch na ul. Suchej odbywać się będzie lewym pasem ruchu w kierunku ul. Michny. Dojazd do ul. Suchej od strony ul. Uczniowskiej zostanie zamknięty. Zostanie wytyczony objazd z wykorzystaniem ul. Sielskiej.


Prace będą obejmowały:

  • budowę nowej drogi na odcinku od ulicy Suchej do ulicy Starowiejskiej - wraz z chodnikami i miejscami postojowymi na wysokości osiedla Bursztynowa Zatoka
  • budowę wyniesionego skrzyżowania z ul. Suchą
  • przebudowę chodnika wzdłuż ul. Starowiejskiej – wraz z regulacją nawierzchni
  • przebudowę istniejących zjazdów z ulicy Suchej do posesji nr 12 i 15
  • budowę zjazdu do osiedla Bursztynowa Zatoka
  • nowe oświetlenie
  • zagospodarowanie terenów zielonych, w tym aranżację ogrodów deszczowych
  • kanalizację deszczową

Podczas robót, na wysokości przebudowywanych fragmentów, zawężana do jednego pasa ruchu będzie jezdnia ulic Suchej i Starowiejskiej. Na czas budowy wyniesionego skrzyżowania objazd do ul. Suchej, budynku Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Gdańsku oraz osiedla Nowa Letnica poprowadzony zostanie ulicami Sielską i Uczniowską. W trakcie przebudowy wzdłuż ul. Starowiejskiej piesi będą mogli korzystać z chodnika po drugiej strony drogi.

Prace prowadzone będą w ramach umowy drogowej na podstawie art. 16 Ustawy o drogach publicznych zawartej z firmą ATAL S.A.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP