Nocne prace serwisowe na Moście Zwodzonym w Sobieszewie

W nocy z 22 na 23 listopada na Moście Zwodzonym w Sobieszewie przeprowadzone będą prace serwisowe. Odbędą się one w godzinach nocnych i będą wymagały wyłączenia mostu z ruchu kołowego oraz pieszego łącznie na blisko 3 godziny
Most Zwodzony w Sobieszewie
fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Prace serwisowe wykonane zostaną 23 listopada w godzinach 00:20-01:25 oraz 01:40-03:10. W tym czasie most będzie niedostępny dla ruchu zarówno jeśli chodzi o kierowców, jak i pieszych. Dojazd na Wyspę Sobieszewską oraz do Świbna w czasie wyłączenia mostu z użytkowania będzie możliwy przez most zwodzony w Przegalinie.

Przeprowadzenie prac serwisowych Mostu Zwodzonego wynika z instrukcji obsługi oraz dokumentacji techniczno-ruchowej, czyli tzw. „paszportu” maszyny, zawierającej wszystkie parametry techniczne oraz dane ewidencyjne obiektu wraz ze schematami działania i wykazami części zamiennych. Sobotnie prace serwisowe polegać będą na czyszczeniu i smarowaniu łożysk stycznych. Wykonanie tych czynności jest niezbędne z uwagi na fakt, że odpowiadają one za przechwytywanie drgań podczas pozycji opuszczonej mostu.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP