Nocne prace na skrzyżowaniu ul. Kartuskiej ze „starą” Kartuską

W nocy z wtorku na środę, 2 na 3 kwietnia, remontowana będzie nawierzchnia odcinka ul. Kartuskiej w rejonie skrzyżowania z tzw. „starą” Kartuską. Z tego względu skrzyżowanie zostanie częściowo wyłączone z ruchu. Uruchomiona zostanie również tymczasowa sygnalizacja świetlna.
Zamknięty fragment ul. Kartuskiej przy skrzyżowaniu ze starą Kartuską
Zamknięty fragment ul. Kartuskiej przy skrzyżowaniu ze starą Kartuską
Obliview.brg.gda.pl

Naprawa jezdni na odcinku ul. Kartuskiej wymagać będzie zamknięcia jej fragmentu na wysokości przystanku tramwajowego „Skrajna”. Wyłączony z ruchu będzie pas do jazdy prosto w kierunku centrum oraz pas do skrętu w lewo. Dla kierowców dostępny będzie wyłącznie pas w stronę ulic Łostowickiej i Nowolipie, gdzie odbywać się będzie ruch dwukierunkowy, sterowany wahadłową sygnalizacją.

Ponadto na czas prac zamknięty zostanie całkowicie wjazd/wyjazd z ul. Kartuskiej w tzw. „starą” Kartuską. Dojazd do posesji od nr 119 do 149 możliwy będzie objazdem z wykorzystaniem łącznika między ul. Kartuską, a ul. Zakopiańską. Niedostępne dla pieszych będzie też przejście na skrzyżowaniu. Piesi będą mogli skorzystać z chodnika po drugiej stronie ulicy.

Tymczasowa organizacja ruchu wprowadzona zostanie 2 kwietnia o godz. 20.00, natomiast przywrócenie stałej organizacji planowane jest na 3 kwietnia na godz. 4.00.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP