Niebieskie podświetlenie wiaduktu przy ul. Kościuszki w Światowym Dniu Cukrzycy

Od 13 do 15 listopada wiadukt w ciągu ul. Kościuszki przy Galerii Bałtyckiej będzie świecił się na niebiesko. W ten sposób okażemy gest solidarności z osobami chorymi na cukrzycę w obchodzonym 14 listopada Światowym Dniu Cukrzycy. W tym roku obchodzony jest pod hasłem "Jak nie dziś to kiedy?"
Niebieskie podświetlenie wiaduktu przy Galerii Bałtyckiej to gest solidarności z osobami chorymi na cukrzycę
Niebieskie podświetlenie wiaduktu przy Galerii Bałtyckiej to gest solidarności z osobami chorymi na cukrzycę
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Niebieska barwa iluminacji nie jest przypadkowa. Właśnie ten kolor jest symbolem jedności osób zmagających się z cukrzycą. Ma on zwrócić uwagę na tę groźną chorobę, która ze względu coraz powszechniejsze występowanie na całym świecie, nazywana jest epidemią XXI wieku. Szacuje się, że w Polsce ponad 2 mln osób ma cukrzycę, z czego tylko połowa wie, że jest chora. Druga połowa jest nadal niezdiagnozowana.

Dlatego też iluminacja ma na celu zwiększenie świadomości występowania cukrzycy, jej objawów, sposobu leczenia i powikłań. To również gest solidarności gdańszczan z diabetykami, którzy 14 listopada obchodzą Światowy Dzień Cukrzycy.

Niebieskie podświetlenie wiaduktu przy Galerii Bałtyckiej uruchamiane będzie wraz z oświetleniem miejskim. Iluminacja zostanie włączona w godzinach wieczornych w piątek 13 listopada i będzie świecić do poniedziałkowego poranka 15 listopada.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP