Niebieskie podświetlenie wiaduktu przy ul. Kościuszki w Światowym Dniu Cukrzycy

Od 13 do 16 listopada wiadukt w ciągu ul. Kościuszki przy Galerii Bałtyckiej będzie świecił się na niebiesko. Ten kolor iluminacji to gest solidarności Gdańska z osobami cierpiącymi na cukrzycę w obchodzonym 14 listopada Światowym Dniu Cukrzycy.
Podświetlony na niebiesko wiadukt w ciągu ul. Kościuszki to gest solidarności gdańszczan z osobami chorymi na cukrzycę
Podświetlony na niebiesko wiadukt w ciągu ul. Kościuszki to gest solidarności gdańszczan z osobami chorymi na cukrzycę
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Niebieskie podświetlenie wiaduktu uruchamiane będzie wraz z oświetleniem miejskim. Iluminacja zostanie włączona w godzinach wieczornych w piątek 13 listopada i będzie świecić do poniedziałkowego poranka 16 listopada.

Okolicznościowe podświetlenie wiaduktu przy Galerii Bałtyckiej ma zwrócić uwagę mieszkańców Gdańska na chorobę cukrzycową, która jest coraz powszechniej występującym schorzeniem w społeczeństwach na całym świecie. Iluminacja ma na celu zwiększenie świadomości występowania cukrzycy, jej objawów, sposobu leczenia i powikłań. To również gest solidarności gdańszczan z diabetykami, którzy 14 listopada obchodzą Światowy Dzień Cukrzycy. W tym roku hasło obchodów w Polsce brzmi: „Cukrzyca i pielęgniarki. Pielęgniarki Twoim wsparciem w leczeniu cukrzycy”.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP