Naprawiamy nawierzchnię estakady przy Bramie Żuławskiej

Od wtorku 23 marca naprawiać będziemy nawierzchnię estakady w ciągu ul. Elbląskiej przy Bramie Żuławskiej. Prace naprawcze będą wymagały zmiany organizacji ruchu na okres 2 tygodni. Ponadto uzupełnimy ubytki w nawierzchni na wiadukcie w ciągu al. Żołnierzy Wyklętych. Tam prace będą miały charakter krótkotrwały.
Na estakadzie w ciągu ul. Elbląskiej i wiadukcie w ciągu al. Żołnierzy Wyklętych prowadzone będą prace naprawcze nawierzchni.
Na estakadzie w ciągu ul. Elbląskiej i wiadukcie w ciągu al. Żołnierzy Wyklętych prowadzone będą prace naprawcze nawierzchni.
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Roboty drogowe na estakadzie przy Bramie Żuławskiej zaplanowano od 23 marca do 2 kwietnia. W tym czasie naprawiana będzie warstwa ścieralna nawierzchni asfaltobetonowej oraz miejscowo także izolacja z papy termozgrzewalnej.

W związku z pracami ruch na estakadzie zostanie zawężony do jednego pasa. W pierwszym etapie robót odbywać się one będą lewym pasie, który zostanie całkowicie wyłączony z ruchu, a dla kierowców pozostanie prawy pas jezdni. W drugim etapie napraw przeniesiemy się na prawy pas, a lewy zostanie udostępniony dla ruchu.

Drugim obiektem, na którym będą prowadzone prace jest wiadukt w ciągu al. Żołnierzy Wyklętych przy Galerii Bałtyckiej, a konkretnie fragment lewego pasa na jezdni w kierunku al. Legionów. Podczas robót, które będą miały charakter krótkotrwały i będą wykonywane w nocy z 1 na 2 kwietnia w godz. 22:00 – 3:00, wypełniony zostanie ubytek dylatacji bitumicznej przy pomocy asfaltu lanego. W czasie prac fragment lewego pasa zostanie zamknięty, a ruch będzie odbywał się tylko na prawym pasie.

Uwaga! W trakcie robót na estakadzie w ciągu ul. Elbląskiej oraz na wiadukcie w ciągu al. Żołnierzy Wyklętych obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Wskazane terminy prac mogą ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP