Naprawiamy nawierzchnię dróg w Lipcach i Św. Wojciechu

Poprawiamy stan dróg w dzielnicach Lipce i Św. Wojciech. Na wybranych ulicach wymieniamy płyty drogowe, utwardzamy również nawierzchnie gruntowe. To realizacja zadania wybranego przez mieszkańców w Budżecie Obywatelskim 2021 „Lipce i Św. Wojciech - wymiana nawierzchni dróg”. Prace powinny zakończyć się do połowy grudnia.
Prace na podjeździe na ul. Trakt Św. Wojciecha
Prace na podjeździe na ul. Trakt Św. Wojciecha
fot. Konrad Marciński/GZDiZ

Prowadzone przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni roboty poprawią przede wszystkim bezpieczeństwo ruchu drogowego na ulicach, których nawierzchnia była już wyeksploatowana – posiadała pęknięcia i ubytki. Nie bez znaczenia jest również poprawa komfortu użytkowania przez kierowców dróg, prowadzących do prywatnych posesji, do Przedszkola nr 24, klubów sąsiedzkich czy stanowiących dojazd do Parku Ferberów.

Realizację zadania podzieliliśmy na trzy etapy:

  • Inspektorska – utwardzenie nawierzchni gruntowej płytami YOMB na odcinku 50 metrów
  • Trakt Św. Wojciecha – wymiana istniejących płyt drogowych na nowe na odcinku od Przedszkola nr 24 do posesji nr 264 o długości 400 metrów
  • Trakt Św. Wojciecha – utwardzenie nawierzchni podjazdu na most na kanale Raduni w rejonie posesji nr 396 o długości 50 metrów

Dwa pierwsze etapy na ul. Inspektorskiej i 400-metrowym odcinku Traktu Św. Wojciecha zostały już zakończone. Obecnie roboty drogowe trwają na podjeździe na most. Rozebrana została nawierzchnia podjazdu w stronę Pruszcza Gdańskiego. Ta część została całkowicie wyłączona z ruchu. Kierowcy mogą korzystać z drugiej części podjazdu, z którego można skręcić zarówno w stronę Pruszcza, jak i centrum Gdańska.

Całość prac na podjeździe planowo zakończy się 15 grudnia.

Utwardzona nawierzchnia na ul. Inspektorskiej
Utwardzona nawierzchnia na ul. Inspektorskiej
fot. Konrad Marciński/GZDiZ
Wymienione płyty drogowe na ul. Trakt św. Wojciecha
Wymienione płyty drogowe na ul. Trakt św. Wojciecha
fot. Konrad Marciński/GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP