Naprawa nawierzchni na estakadzie przy Bramie Żuławskiej

W środę 20 kwietnia rozpoczną się prace naprawy nawierzchni jezdni na estakadzie przy Bramie Żuławskiej w ciągu ul. Elbląskiej. Podzielone zostały na dwa etapy, w których jezdnia na estakadzie zawężana będzie do jednego pasa ruchu, a prędkość ograniczona do 30 km/h.
Estakada przy Bramie Żuławskiej w ciągu ul. Elbląskiej
Estakada przy Bramie Żuławskiej w ciągu ul. Elbląskiej
fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Zakres prac na estakadzie obejmie naprawę warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni. W zależności od stanu technicznego naprawiana będzie również izolacja.

Przeprowadzenie robót będzie wymagało wyłączenia jednego z pasów ruchu na estakadzie. Od 20 do 29 kwietnia prace toczyć będą się na prawym pasie, który będzie całkowicie zamknięty. Dla kierowców udostępniony zostanie lewy pas. Drugi etap robót odbywać się będzie na lewym pasie, który również będzie wyłączony. W tym czasie kierowcy korzystać będą z wyremontowanego prawego pasa. Drugi etap, który rozpocznie się zaraz po zakończeniu pierwszego potrwa ok. 1,5 tygodnia.

W obu etapach prędkość na estakadzie obniżona zostanie do 30 km/h.

Termin wykonania robót może ulec zmianie. Uzależniony jest on od postępu prac oraz od docelowego zakresu ich realizacji.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP