Najpiękniejsza „Odblaskowa bombka 2022” wybrana

Morze kreatywności, mnóstwo dobrej zabawy i sporo wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. 53 reprezentacje gdańskich przedszkoli, szkół podstawowych, zespołów przedszkolnych oraz zespołów szkolno-przedszkolnych. 53 wyjątkowe bombki i blisko 3 tysiące oddanych na nie głosów. Znamy laureatów tegorocznej edycji konkursu „Odblaskowa bombka”.
Na zdjęciu widoczne są bombki w kształcie znaków drogowych, ozdobione przez najmłodszych odblaskowymi elementami.
Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, czego dowodzą niezwykłe bombki przygotowane przez najmłodszych
Agata Lewandowska/GZDiZ

Po przerwie spowodowanej pandemią, wznowiliśmy plebiscyt „Odblaskowa Bombka”, organizowany w przedszkolach i szkołach podstawowych w ramach programu „Gotowi do Drogi – Autochodzik”. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu ozdoby świątecznej, która swoim kształtem nawiązuje do wyglądu znaków drogowych i zawiera odblaskowe elementy. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, czego dowodzą niezwykłe bombki przygotowane przez najmłodszych. Rywalizacja była zacięta – 12 zespołów otrzymało po ponad 100 głosów. Różnice są niewielkie, dlatego nagrody otrzyma 5 najlepszych drużyn.

Pierwsze miejsce zajęła Grupa Słoneczka z Przedszkola nr 32. Przygotowana przez dzieci bombka nr 44  to zgrabna kompozycja dwóch świątecznych choinek w otoczeniu gwiazdek i płatków śniegu. Na zwycięską bombkę oddano 181 głosów. Nagrodą dla Słoneczek jest wyjątkowy przejazd zabytkowym, gdańskim tramwajem.

Na zdjęciu widoczna jest przygotowana przez dzieci bombka - kompozycja dwóch świątecznych choinek w otoczeniu gwiazdek i płatków śniegu.
Zwycięska bombka autorstwa Grupy Słoneczka z Przedszkola nr 32
Mirosław Wołowik/Autochodzik

179 głosów i miejsce drugie przypadło Zerówce z Przedszkola Biały Kotek. Bombka nr 51 jest udaną interpretacją bożonarodzeniowego stroika ze złotą bombką w centralnej części. W nagrodę dzieci z Białego Kotka samodzielnie zaprojektują i otrzymają niepowtarzalny „Autochodzik” – autobus, który posłuży do nauki poprzez zabawę.

Na zdjęciu widoczna jest bombka przypominająca bożonarodzeniowy stroik ze złotą bombką w centralnej części.
Na drugim miejscu znalazła się Zerówka z Przedszkola Biały Kotek
Mirosław Wołowik/Autochodzik

Na miejscu trzecim znalazła się Grupa Rybki z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Bombka nr 2 autorstwa Rybek jest kolorową mozaiką z motywem przystrojonej w serduszka choinki. Na bombkę nr 2 oddano 170 głosów, zaś nagrodą jest „Drogowy Domek Edukacyjny” i warsztaty o bezpieczeństwie na drodze.

Na zdjęciu znajduje się bombka, która w centralnej części ozdobiona jest choinką przystrojoną w kolorowe, odblaskowe serca.
Trzecie miejsce zdobyła Grupa Rybki z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek
Mirosław Wołowik/Autochodzik

Miejsce czwarte z liczbą 165 głosów zdobyła Grupa Bursztynki z Przedszkola nr 23. Bombka nr 7 autorstwa Bursztynków to urocza scenka z serca zimowego lasu. Nie brakuje tu choinek, śniegu oraz reniferów. Laureaci otrzymają w nagrodę Puzzle Drogowe.

Na zdjęciu widać trójkątną bombkę ozdobioną choinkami, płatkami śniegu, gwiazdkami i reniferami.
Grupa Bursztynki z Przedszkola nr 23 zdobyła czwarte miejsce
Mirosław Wołowik/Autochodzik

Piąte miejsce zajęła Klasa I A ze Szkoły Podstawowej nr 69. Na bombkę nr 24 oddano 156 głosów. Jest to praca ekspresyjna, przemyślana i kompletna. Przedstawia dwie bogato udekorowane choinki w otoczeniu migoczących gwiazdek. Nagrodą dla Pierwszaków jest zestaw znaków drogowych, które sprawdzą się przy okazji warsztatów i zabaw plenerowych. 

Na zdjęciu znajduje się kwadratowa bombka ozdobiona dwiema choinkami, gwiazdkami i płatkami śniegu.
Klasa I A ze Szkoły Podstawowej nr 69 zajęła miejsce piąte
Mirosław Wołowik/Autochodzik

Wszystkim młodym twórcom gratulujemy i bardzo dziękujemy za zaangażowanie oraz piękne, odblaskowe bombki. 


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP