Na Zaspie posadzimy wspólnie 2024 nowe drzewa

Zbliża się finał akcji „Wyczesany Las”, w ramach którego wszyscy mieszkańcy Gdańska zaproszeni są do wspólnego sadzenia dębów, w którym udział weźmie Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Projekt ten to nie tylko nowe nasadzenia, ale także sprzątanie trójmiejskich lasów, wykonanie artystycznych zdjęć zebranych odpadów i zamieszczenie ich w ekokalendarzu. Dochód ze sprzedaży przeznaczono na zakup sadzonek dębów, które posadzone zostaną na terenie między al. Jana Pawła II a al. Hallera w sobotę, 27 kwietnia o godz. 11.00.
Na zdjęciu widoczna jest grafika informująca o wydarzeniu.
W ramach akcji "Wyczesany Las" posadzimy 2024 sadzonki dębów

Pierwszym etapem projektu zapoczątkowanego przez A Studio Agencję Kreatywną było sprzątanie 12 leśnych lokalizacji na terenie Trójmiasta - 6 w Gdańsku, 4 w Gdyni i 2 w Sopocie. Z każdej lokalizacji został wybrany 1 „najciekawszy” przedmiot-śmieć, który służył artystycznej kreacji zdjęciowej. Wykonane zdjęcia posłużyły następnie do zaprojektowania i wydania „Kalendarza, który zasadzi 2024 drzewa”. Projekt graficzny poszczególnych plansz, oprócz artystycznego zdjęcia, wzbogacony został o mapkę z lokalizacją wskazującą, skąd konkretny śmieć pochodzi oraz informację o tym, kto był jego znalazcą. Co ważne, kalendarze drukowano na papierze pochodzącym w 100% z recyklingu z certyfikatem FSC.

Fundamentem idei „Wyczesanego Lasu” jest połączenie działań artystycznych, ekologicznych i charytatywnych. Celem jest zaś zwiększenie świadomości ekologicznej, zaangażowanie lokalnej społeczności w ochronę trójmiejskiej przyrody oraz wspólne sadzenie nowych drzew. To również świetna okazja do pokazania, że każdy może mieć realny wpływ na stan środowiska.

Zapraszamy mieszkańców do wspólnego sadzenia dębów, które odbędzie się na terenie między na terenie między al. Jana Pawła II a al. Hallera w sobotę, 27 kwietnia od godz. 11.00. Wejście od al. Jana Pawła II oznaczone zostanie specjalnymi drogowskazami oraz flagami Gdańska. Rękawice, właściwe obuwie oraz dobry nastrój mile widziane!


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP