Mówimy „STOP” i podświetlamy wiadukt na różowo

Przed nami Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, a wraz z nim kolejna odsłona Pink Lips Project. W tym roku hasło kampanii brzmi: mówimy „STOP!” wszystkim zachorowaniom i niewiedzy na temat Raka Szyjki Macicy. Miasto Gdańsk też mówi „STOP!” i przyłącza się ponownie do akcji podświetlając wiadukt przy ul. Kościuszki na różowo.
Okolicznościowa iluminacji wiaduktu na ul. Kościuszki w Europejskim Tygodniu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy
Okolicznościowa iluminacji wiaduktu na ul. Kościuszki w Europejskim Tygodniu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Różowa iluminacja uruchomiona zostanie dzisiaj wraz z oświetleniem miejskim i świecić będzie codziennie po zmroku, aż do niedzieli (18 – 24.01). To widoczny znak włączenia się Gdańska do akcji Pink Lips Project organizowanej już po raz 7 przez Oddział Gdańskiego Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Celem tegorocznej edycji jest zwrócenie uwagi na problem wysokiej liczby zachorowań na raka szyjki macicy wśród młodych kobiet. Promujemy profilaktyczne badania cytologiczne, aby minimalizować umieralność na ten nowotwór.  

Nieodzownym elementem wszystkich akcji Pink Lips Project jest zachęcanie kobiet do pomalowania ust na różowo. Organizatorzy przekonują, że to nie tylko symbol, ale i wyraz szacunku i podziwu wobec kobiet, które mierzą się z nowotworem. To również oznaka świadomości w zakresie profilaktyki. Do akcji przyłączyć może się każdy. Pomalujcie usta na różowo, zróbcie sobie zdjęcie, oznaczcie je w mediach społecznościowych tagiem #pinkchallenge i nominujcie swoich znajomych do szerzenia tej inicjatywy.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Civitas- PATK4SUMP
CMT