Montujemy nowe meble miejskie

Od poniedziałku 18 marca rozpoczynamy montaż nowych mebli w Gdańsku. Łącznie na ulicach, skwerach i zieleńcach miasta pojawi się ponad 50 sztuk nowych ławek i krzesełek.
W marcu w Gdańsku zamontowanych zostanie 26 nowych ławek
W marcu w Gdańsku zamontowanych zostanie 26 nowych ławek
Fot. GZDiZ

Nowe ławki staną w Nowym Porcie przy ulicach Marynarki Polskiej, Wyzwolenia, Oliwskiej, oraz u zbiegu ulic Na Zaspę Władysława IV. Zamontowane również zostaną wzdłuż ścieżki rowerowej przy ul. Wyzwolenia. Poza tym nowe ławki pojawią się w Śródmieściu (przy ul. Wałowej, Długich Ogrodach, Siennickiej, Na Stoku i w Parku nad Opływem Motławy), a także na Starym Mieście przy Placu Obrońców Poczty Polskiej oraz we Wrzeszczu przy ul. Fiszera i Zabytkowej. W sumie w tych lokalizacjach zostanie ustawionych 26 ławek. Umiejscowienie mebli miejskich zostało ustalone z przedstawicielami Rad poszczególnych Dzielnic Gdańska.

Oprócz ławek na gdańskich ulicach zamontowane zostaną nowe krzesełka. W marcu pojawią się one na Głównym Mieście – na ul. Długiej, a także na Długim Targu oraz Długim Pobrzeżu. W sumie będzie to 31 sztuk.

Marcowe prace nie kończą działań Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w zakresie dostawy nowych mebli miejskich. Kolejna zaplanowana została na kwiecień, kiedy ustawionych zostanie 19 nowych ławek.

W 2018 roku w Gdańsku ustawionych zostało ponad 300 elementów małej architektury.

31 krzeseł stanie na ul. Długiej i Długim Targu
31 krzeseł stanie na ul. Długiej i Długim Targu
Fot. GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP