Montujemy 3100 metrów osłon ochronnych dla roślin

Na koniec listopada zaplanowaliśmy montaż ochronnych płotów w pasie drogowym. Falista płyta ma zadanie osłonić przydrożne rośliny przed środkami chemicznymi stosowanymi w ramach zimowego utrzymania dróg.

101
GZDiZ

W okresie niskich temperatur i opadów śniegu miejskie drogi uszorstniane są za pomocą środków chemicznych. Na terenie parków i zieleńców do prowadzenia akcji zimowej wykorzystywany jest wyłącznie piasek. Narażone na nieporządne działanie rośliny w pasie drogowym GZDiZ osłania płotkami.

W tym roku poliestrowe osłony ustawione zostaną w 17 lokalizacjach, w których zieleń narażona jest na największe uszkodzenia: 6 na al. Grunwaldzkiej, 3 na ul. Rakoczego oraz po 1 na ulicach: Żołnierzy Wyklętych, Słowackiego, Podwale Staromiejskie, Rajskiej, Wałowej, Łostowickiej, Kartuskiej i Piastowskiej.

Osłony są wykonane z tworzywa sztucznego,  maja  wysokość  min. 50 cm, grubość 0,8 mm,  kolor przeźroczysty. Mocowane są do podłoża specjalnymi szpilkami.
GZDiZ od kilku lat monitoruje stan chemiczny gleby w pasach drogowych. Próbki pobierane są do badania wiosną, po ustaniu warunków zimowych. Badanie przeprowadza Okręgowa Stacja Chemiczno Rolnicza w Gdańsku.  Żadne z badań nie wykazało przekroczenia norm.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP