Podczas prac, które rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku, wyremontowana została konstrukcja stalowa kładki, a także dodatkowo oczyszczona, pomalowana i zabezpieczona antykorozyjnie. Wymagało to nie lada sztuki, jaką było uniesienie całej kładki i zabudowanie jej rusztowaniami przykrytymi swoistym „namiotem”.
Zmieniła się również nawierzchnia na Małym Błędniku, deski pomostu zostały wymienione oraz zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Wiele uwagi poświecono także zdobieniom kładki. Dzięki precyzyjnym pracom renowacyjnym balustrada wraz z dekoracyjnym portalem zwieńczonym herbem Gdańska odzyskała swoją świetność. Naprawa Małego Błędnika odbyła się zgodnie ze stosowaną w czasie jego powstania metodą niterską, a nie spawalniczą. Poszczególne elementy, tak jak podczas pierwotnego montażu kładki, zespolono ze sobą za pomocą nitów.
Oprócz remontu samego obiektu wzmocniono również jego ceglane przyczółki. Zostały one oczyszczone, wzmocnione, zadbano także o ich jednolity wygląd. Także w ich przypadku pokryte zostały odpowiednią warstwą hydrofobową, zapewniającą ochronę przed przenikaniem wody do ich wnętrza.
Zwieńczeniem prac było umieszczenie na Małym Błędniku okolicznościowej tablicy pamiątkowej z herbem Gdańska oraz datą powstania i remontu obiektu.
By spacer na skwerze wokół Małego Błędnika sprawiał przyjemność, wiosną odnowiona zostanie przylegająca do kładki zieleń uszkodzona podczas prac remontowych.