Kontynuujemy sprzątanie miasta po poniedziałkowej ulewie

Trwają prace, mające na celu posprzątanie Gdańska ze skutków ulewy, jaka przeszła nad miastem w nocy z 10 na 11 czerwca. Większość ulic została już oczyszczona, jednocześnie usuwamy zanieczyszczenia z chodników i ścieżek rowerowych. Dokonywane są również naprawy nawierzchni w parkach oraz na cmentarzach komunalnych.
129673
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Działania, które zostały rozpoczęte już w nocy z poniedziałku na wtorek są kontynuowane także w kolejnych dniach. Z nawierzchni jezdni i obiektów infrastruktury drogowej usuwane są piasek, błoto, a także kamienie i inne naniesione przez wodę zanieczyszczenia. Do środowego popołudnia oczyściliśmy ok. 70% jezdni Gdańska zanieczyszczonych podczas ulewy. Dotychczas usunięto skutki opadów w rejonie Śródmieścia, Oruni, Chełmu oraz dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. Pracujemy nadal we Wrzeszczu, Oliwie, Brętowie, a także Suchaninie.

Swoimi działaniami obejmowane są nie tylko jezdnie, ale także chodniki i ścieżki rowerowe. Jesteśmy w trakcie oczyszczanie dróg przeznaczonych dla rowerów wzdłuż ul. Jaśkowa Dolina, Al. Grunwaldzka i Al. Zwycięstwa. Sukcesywnie będziemy oczyszczać także kolejne ścieżki.

Skutki ulewy dotknęły również gdańskie cmentarze i parki, gdzie wypłukana została nawierzchnia ziemna z alejek. Tam również przystąpiliśmy do ich odtworzenia, dlatego też odwiedzający parki czy cmentarze mieszkańcy mogą napotkać się z utrudnieniami w postaci wygrodzeń części alejek.

Inspektorzy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni skontrolowali także ulice wokół placów budów. Na zdecydowanej większości z nich ich stan został doprowadzony do porządku.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP