Kontynuacja prac na torowisku w Oliwie

Od piątku 21 czerwca do poniedziałku 24 czerwca na torowisku tramwajowym w Oliwie kontynuowane będą prace związane z bieżącym utrzymaniem infrastruktury torowej. Roboty przeprowadzone zostaną na ul. Wita Stwosza, Flisackiej, a także al. Grunwaldzkiej na odcinku od Pętli Oliwa do ul. Opackiej. W sobotę i niedzielę, 22 i 23 czerwca, ruch tramwajowy w tym rejonie będzie wstrzymany, w tym czasie funkcjonować będzie komunikacja zastępcza.
torowisko-3
Fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Roboty na torowisku w Oliwie rozpoczną się w piątek 21 czerwca o godz. 23:30, a ich zakończenie przewidywane jest na poniedziałek 24 czerwca na godz. 4:30. Zakres prac obejmuje wymianę podkładów oraz szyn, a także regulację i stabilizację torów przy użyciu maszyny wysokowydajnej.

Prace torowe będą wymagały wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu. Na ul. Wita Stwosza na odcinku 50 metrów przed pętlą w relacji do Oliwy na potrzeby przystanku wyłączony zostanie pas rowerowy. Z kolei na ul. Pomorskiej na wysokości przystanku Subisława i Osiedle w relacji do Oliwy zostanie zawężona jezdnia do jednego pasa ruchu na potrzeby peronu autobusowego.

22 i 23 czerwca roboty na torowisku toczyć się będą przy wstrzymanym ruchu tramwajów. W związku z tym część linii tramwajowych zostanie skrócona, a na wyłączonym odcinku funkcjonować będzie komunikacja autobusowa. Szczegóły będą dostępne na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP