Winieta 1
Winieta 1

Konkurs „Autosalon 2019” w programie Gotowi do Drogi rozstrzygnięty

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Autosalon 2019”, który został zorganizowany w ramach programu Gotowi do Drogi. W internetowych wyborach najwięcej głosów uzyskały prace plastyczne dzieci z Przedszkoli nr 39, nr 82 oraz Kolorowe Kredki. W nagrodę autorzy zwycięskich prac wezmą udział w specjalnych pokazach strażackich, które odbędą się w czerwcu.
1 miejsce

Tematem konkursu plastycznego „Autosalon 2019” były pojazdy specjalne, jakie można spotkać podczas codziennej podróży do przedszkola lub w trakcie spaceru. Stąd też w pracach przedszkolaków znalazły się radiowozy policji, wozy straży pożarnej, ale także pojazdy budowlane, wyścigówki, a nawet foodtrucki.

Tworzenie przez dzieci swoich prac było również okazją, poprzez zabawę, do przekazania najmłodszym uczestników ruchu drogowego podstawowych zasad bezpieczeństwa w poruszaniu się na drodze jako pasażer samochodu, pieszy czy rowerzysta. W trakcie edukacyjnych pogadanek, a także spacerów, podczas których dzieci szukały inspiracji do swoich prac, mogły poznać zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię czy rozszyfrować znaczenie znaków drogowych. Jako uczestnicy programu Gotowi do Drogi oraz konkursowicze „Autosalonu 2019” przedszkolaki brały także udział w Akcji ZZ, czyli „Zawsze Zapinam Pasy Bezpieczeństwa”.

W konkursie wzięło udział 15 zespołów z gdańskich przedszkoli. Każda wykonana praca została opublikowana na facebookowym profilu Autochodzika. Najwięcej głosów (442) zdobyła praca zespołu Sowy Grupa IV z Przedszkola nr 39, który tym samy został zwycięzcą konkursu „Autosalon 2019”. Drugie miejsce w konkursie zajęła Grupa 3B z Przedszkola nr 82 z 315 głosami, a trzecie Grupa Turbo Turkusy z Przedszkola Kolorowe Kredki z 277 głosami.

Łącznie wirtualną wystawę prac na Facebookowym profilu Autochodzika odwiedziło blisko 50 tysięcy osób, zaś w głosowaniu wzięło udział 3000 osób.

2 miejsce

Nagrodą dla zwycięskiego zespołu będzie wykonanie specjalnego Autochodzika zainspirowanego stworzoną pracą. Przedszkolaki z drużyn, które zajęły miejsca na podium, wezmą udział w specjalnym pokazie strażackim, który przeprowadzony zostanie w czerwcu.

Wszystkim uczestnikom konkursu „Autosalon 2019” składamy serdeczne gratulacje i podziękowania!

„Autosalon 2019” to druga edycja konkursu plastycznego w ramach programu Gotowi do Drogi. Organizatorem programu jest Gdański Zarząd Dróg i Zieleni i obecny jest on w gdańskich szkołach podstawowych, a także przedszkolach od 2012 roku. Biorą w nim udział dzieci w wieku od 6 do 8 lat. Dzięki programowi najmłodsi uczniowie i przedszkolaki uczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiedza oraz umiejętności biorących udział w programie dzieci kształtowane są w przystępny, dostosowany do wieku sposób na specjalnie przygotowanych lekcjach i z wykorzystaniem atrakcyjnych materiałów edukacyjnych. W roku szkolnym 2018/2019 w programie Gotowi do Drogi bierze udział ok. 4500 dzieci ze 126 gdańskich podstawówek oraz przedszkoli.

3 miejsce

Gdańskie Centrum Kontaktu
Civitas- PATK4SUMP
CMT