Koniec remontu zatoki przy Bramie Wyżynnej. Wraca ruch autobusów

W sobotę 2 września znikną wygrodzenia na wyremontowanej zatoce autobusowej na ul. Wały Jagiellońskie przy Bramie Wyżynnej. Od tego dnia autobusy komunikacji miejskiej znów będą mogły zatrzymywać się na tym przystanku.
Na zdjęciu widoczna jest wyremontowana zatoka autobusowa przy Bramie Wyżynnej
Wyremontowana zatoka autobusowa przy Bramie Wyżynnej
GZDiZ

Usunięcie wygrodzeń i przywrócenie ruchu oznacza definitywny koniec remontu zatoki autobusowej przy jednym z najbardziej „obleganych” przez pojazdy komunikacji miejskiej i dalekobieżnej przystanków. Nasze prace polegały na rozbiórce dotychczasowej nawierzchni, remoncie konstrukcji zatoki wraz z podbudową i ułożeniu nowej kostki granitowej. Dodatkowo na końcu zatoki przebudowaliśmy fragment chodnika, który pozwala odseparować zatokę od pasa do skrętu w prawo na Targ Drzewny.

Zasadnicze prace drogowe zakończyliśmy na przełomie lipca i sierpnia. Minione tygodnie, w których zatoka pozostawała wyłączona z ruchu, potrzebne były na związanie podbudowy nawierzchni. Musiała ona uzyskać odpowiednią wytrzymałość, zwłaszcza że będzie obciążona ruchem ciężkich pojazdów, jakimi są autobusy.

Otwarcie zatoki umożliwi zatrzymywanie się autobusów na przystanku na wysokości budynku LOT-u. Od soboty 2 września od pierwszych porannych kursów autobusy linii 106, 108, 111, 112, 123, 132, 138, 154, 166, 178, 186, 189, 200, 205, 207, 208, 232, 256, 289, 606, a od poniedziałku 4 września linii 131 będą zatrzymywać się na przystankach „Brama Wyżynna” 03 i 05. Zmiany dla linii nocnych N1, N4, N5, N8, N9, N14 i N78 zaczną obowiązywać od nocy z soboty na niedzielę 2/3 września. Rozkłady jazdy pozostaną bez zmian.

W związku z końcem remontu zatoki przestanie funkcjonować tymczasowy przystanek za skrzyżowaniem Wałów Jagiellońskich z Targiem Drzewnym. Ponownie możliwe będzie korzystanie z wyznaczonych tam miejsc postojowych.

O początku prac remontowych zatoki informowaliśmy w maju.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP