Kolejne kilkadziesiąt wiosennych nasadzeń drzew w Gdańsku

Nasadzenia alejowe na al. Sikorskiego w marcu to był dopiero początek. Przed końcem kwietnia nasadzenia przeprowadzone będą na al. Jana Pawła II, al. Grunwaldzkiej, ulicach: Chopina, Wallenroda, Wąsowicza, Wiosny Ludów, Żeleńskiego, Elbląskiej i w Parku Zielonym. Posadzimy kolejne 200 drzew. Dziś i jutro leśnicy pracują na al. Armii Krajowej.
Nowe drzewa posadzone zostały na al. Armii Krajowej w rejonie skrzyżowania z ul. Łostowicką
Nowe drzewa posadzone zostały na al. Armii Krajowej w rejonie skrzyżowania z ul. Łostowicką
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

37 sztuk topoli amerykańskiej wzbogaci pas rozdziału al. Armii Krajowej na wysokości skrzyżowania z ul. Łostowicką. 30 drzew sosny pospolitej i 30 lipy drobnolistnej trafi w kolejnych dniach w pasy drogowe al. Jana Pawła II i al. Grunwaldzkiej. Po kilkanaście drzew wiśni piłkowanej, miłorzębu dwuklapowego, topoli osiki i kasztanowca białego posadzonych zostanie we Wrzeszczu.

„Wiosna w Gdańsku”

Pierwsze tegoroczne nasadzenia zostały zrealizowane 21 i 22 marca. Posadziliśmy wówczas 70 drzew w szpalerach na al. Sikorskiego w obrębie skrzyżowania z ul. Witosa i na wysokości pętli tramwajowej. Pasy zieleni wzdłuż ulicy wzbogaciliśmy o 35 lip holenderskich odmiany „Pallida” oraz 35 klonów jaworów.

Minionej soboty zaś Mieszkańcy Gdańska posadzili w ramach akcji „Wiosna w Gdańsku” 300 dębów.  Nowe drzewka rosnąć będą na zieleńcu u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Czarny Dwór przy granicy Zaspy, Brzeźna i Przymorza.

Na zdjęciu widoczne są nowo posadzone drzewa w pasie rozdziału al. Armii Krajowej
Na al. Armii Krajowej posadzono 37 sztuk topoli amerykańskiej
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP