Będziemy ożywiać ponurą, jesienną rzeczywistość

Gdańsk zdobić będą nie tylko kolorowe chryzantemy i piękne kapusty. Do towarzystwa dołączą energetyczne dynie. Ich żywy kolor, dekoracyjne walory mają za zadanie wywoływać uśmiech.
Dekorowanie miasta dyniami zaczniemy w piątek 15 października na Placu Kobzdeja
Dekorowanie miasta dyniami zaczniemy w piątek 15 października na Placu Kobzdeja
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Z czym kojarzy się jesień? Z jednej strony z chłodnymi, deszczowymi porankami, długimi wieczorami pod kocem i rozgrzewającą herbatą. Z drugiej zaś z odbarwiającymi się na drzewach liśćmi i kasztanami, w końcu z dekoracyjnymi dyniami.

Dynie to jedne z najbardziej charakterystycznych darów jesieni. Zagoszczą na ulicach Gdańska nie po raz pierwszy. Dekorowanie miasta zaczniemy 15.10  (w piątek) o godz. 11:00 na Placu Kobzdeja.  W tym miejscu pomogą nam dzieci z Przedszkola nr 27 im. „Panienki z okienka”. Przedszkolaki będą układać jesienne warzywa wspólnie z Piotrem Grzelakiem – Zastępcą Prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju.

Oprócz Placu Kobzdeja dynie swoje miejsce znajdą jeszcze w kilku innych lokalizacjach miasta: na rabacie przy ul. Hucisko, na rondzie Ofiar Katynia, Św. Jana De La Salle, przy Galerii Bałtyckiej, przy ul. Kaplicznej i Pomorskiej, ul. Słowackiego, na skrzyżowaniu ulic Kartuska/Nowolipie/Łostowicka i Armii Krajowej/Łostowicka, w Parku Oliwskim i Oruńskim.

Do dekoracji użyjemy 4 ton dyń. Jesienny charakter nadamy trawom ozdobnym, które zostaną przewiązane pomarańczowymi wstążkami. Niech to będzie inspiracja dla mieszkańców Gdańska do dekorowania swoich balkonów, tarasów czy ogrodów.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP