Jesień w Gdańsku zapowiada się bardzo kolorowo

Rozpoczynamy ostatnie w tym roku nasadzenia sezonowych kwiatów. Tysiące uroczych kapust w towarzystwie fioletowych wrzosów i kolorowych chryzantem wypełnią miejskie kwietniki. To sposób na rozjaśnienie naszych gdańskich ulic, gdy za oknem robi się szaro i buro. Pierwsze kapusty posadziliśmy właśnie w Parku Oliwskim.
Jesienne nasadzenia na rabacie w Parku Oliwskim
Jesienne nasadzenia na rabacie w Parku Oliwskim
fot. GZDiZ

Na gdańskich rabatach jesienne nasadzenia roślin będą należały do kapusty ozdobnej i chryzantem. O tej porze roku to niekwestionowane królowe rabat, cenione przez mieszkańców przede wszystkim za niezwykle dekoracyjny wygląd. Kapuściano-wrzosowa ofensywa jest już widoczna w Parku Oliwskim, gdzie na kopcach oraz w obwódkach zaczyna królować róż, czerwień oraz biel. Łącznie posadzonych zostanie tam około 1900 szt. roślin.

Za 2 tygodnie na festiwal barw zapraszamy też do Parku Oruńskiego, w którym kapuściano-chryzantemowe kompozycje złożone z blisko 1000 szt. sadzonek sprawią, że jesienią w tym miejscu zagości pozytywna energia. Oprócz parków najlepszym dowodem na to, jaka piękna jest polska jesień będzie również kolorowa kompozycja, przełamująca szarość na Rondzie Ofiar Katynia. Łącznie tej jesieni posadzimy ponad 4500 szt. kwiatów ozdobnych.

Wśród jesiennych nasadzeń królują kapusty ozdobne
Wśród jesiennych nasadzeń królują kapusty ozdobne
fot. GZDiZ
Kapusty ozdobne na rabacie w Parku Oliwskim
Kapusty ozdobne na rabacie w Parku Oliwskim
GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP