Idą święta! Pora na Odblaskową Bombkę!

Jeśli święta Bożego Narodzenia – to choinka. A jeśli choinka – to bombki. A jeśli bombki – to… odblaskowe! Jak stworzyć taką bombkę najmłodsze gdańszczanki i najmłodsi gdańszczanie będą mogli nauczyć się podczas specjalnych warsztatów, które odbędą się podczas gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Wielkiej Zbrojowni. Do wykonywania odblaskowych ozdób świątecznych zapraszamy we wtorek 10 grudnia w godz. 14:00 – 18:00.
Odblaskowe ozdoby świąteczne
fot. Mirosław Wołowik/Autochodzik

Odblaskowa bombka to nie tylko oryginalna ozdoba, którą można udekorować świąteczną choinkę. Taka bombka to również świetne narzędzie do nauki zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jej kształt – okrągły, trójkątny lub kwadratowy – to odzwierciedlenie wyglądu znaków drogowych. Z kolei elementy odblaskowe, które dodadzą choince dodatkowego blasku, pokazują też jak ważnym jest bycie widocznym na drodze po zapadnięciu zmroku.

O tym wszystkim najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego będą mogli dowiedzieć się na specjalnych warsztatach, podczas których własnoręcznie wykonają odblaskowe bombki. Chętne dzieci wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek w godz. 14:00 – 18:00 do Wielkiej Zbrojowni (wejście od strony Teatru Wybrzeże). Stworzone świąteczne ozdoby będzie można zabrać ze sobą i udekorować nimi choinkę w domu, przedszkolu czy szkole.

Warsztaty w Wielkiej Zbrojowni to jeden z elementów programu edukacyjnego „Gotowi do Drogi – Autochodzik”, który jest realizowany w Gdańsku już od ośmiu lat. Każdego roku szkolnego jest nim objęte ok, 4500 najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Gdańskie przedszkolaki i uczniowie młodszych klas szkół podstawowych, biorący udział w programie na co dzień uczą się, jak bezpiecznie poruszać się po ulicach, co oznaczają znaki drogowe i sygnalizacja świetlna, czy o tym, jak ważną rzeczą jest zapinanie pasów bezpieczeństwa w samochodzie.

Jednocześnie przypominamy o głosowaniu w konkursie na Odblaskową Bombkę, w którym bierze udział 37 zespołów przedszkolaków i uczniów z gdańskich placówek edukacyjnych. Każdy z nich przygotował bombki, które również można obejrzeć w Wielkiej Zbrojowni. Swój głos na wybraną bombkę można oddawać pod specjalnym postem na profilu Autochodzika na Facebooku (facebook.com/autochodzik) do 9 grudnia do godz. 22:00. Nagrodą dla zespołu, który zdobędzie największą liczbę głosów będzie wyjątkowy przejazd zabytkowym tramwajem RING z 1930 roku! Zwycięzców konkursu ogłosimy w środę 11 grudnia.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP