GZDiZ po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W niedzielę, 28 stycznia odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A my, jak co roku dorzucamy do zbiórki swoją cegiełkę. Tym razem przygotowaliśmy aż 3 wspaniałe licytacje, którymi są: wyprawa do wnętrza Tunelu pod Martwą Wisłą, niecodzienny spacer z dendrologiem alejkami Parku Oliwskiego oraz możliwość poznania funkcjonowania systemu TRISTAR od kuchni. Aukcje potrwają do 31 stycznia.
Licytacje GZDiZ dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Licytacje GZDiZ dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
GZDiZ

Wycieczka do zakamarków Tunelu pod Martwą Wisłą

Tegoroczni zwycięzcy pierwszej licytacji będą mogli nie tylko zobaczyć tunel z zewnątrz, bo taki widok dostępny jest dla każdego, ale przede wszystkim jego wnętrze, znane tylko nielicznym. Wycieczka obejmie m.in. długie korytarze i pomieszczenia techniczne znajdujące się 35 metrów pod poziomem lustra Martwej Wisły. Zwiedzający, od wykwalifikowanych pracowników tunelu, dowiedzą się w jaki sposób działają tam agregaty prądotwórcze i ogromne wentylatory dostarczające świeże powietrze. Obejrzą sieć oświetleniową, która liczy aż 190 km kabli i wejdą do Centrum Zarządzania Tunelem – czyli tzw. „centrum dowodzenia”, by zobaczyć obraz z 112 kamer monitorujących bezpieczeństwo.

Link do licytacji: Wycieczka do zakamarków Tunelu pod Martwą Wisłą

Tunel Pod Martwą Wisłą
Tunel Pod Martwą Wisłą
GZDiZ

Poznaj drzewa Parku Oliwskiego – spacer z dendrologiem

Kolejna propozycja, to niecodzienny spacer po Parku Oliwskim. Podczas przechadzki nasz dendrolog i specjalista od drzewostanu podzieli się swoją wiedzą na temat okazów rosnących w jednym z najstarszych gdańskich parków. Zwycięzcy licytacji będą mogli posłuchać ciekawych historii i dowiedzieć się m.in. czym różni się kasztan jadalny od kasztanowca oraz gdzie w parku znajdują się drzewa świadki i jaką pełnią funkcję w przyrodzie. Szczęśliwcy poznają także najciekawsze gatunki oliwskich drzew tj. mamutowiec olbrzymi, czy tulipanowiec amerykański. Podziwiać będą również trzecią pod względem wielkości w Polsce magnolię drzewiastą. Jedną z ciekawostek będzie też możliwość zobaczenia obrazu uzyskanego z badania pnia wybranego drzewa tomografem dźwiękowym.

Link do licytacji: Poznaj drzewa Parku Oliwskiego - spacer z dendrologiem

Magnolia w Parku Oliwskim
Magnolia w Parku Oliwskim
GZDiZ

TRISTAR bez tajemnic – prezentacja Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem

Na trzecią wycieczkę zapraszamy do Sali operatorskiej systemu Tristar. Obsługą tego systemu zajmuje się Dział Sterowania Ruchem. Jego pracownicy opowiedzą o swojej codziennej pracy, podczas której zajmują się m.in.  tworzeniem algorytmów sterowania ruchem pojazdów oraz pieszych w mieście. Korygując funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej dbają oni o to, by przejazdy oraz przejścia odbywały się w sposób płynny i bezpieczny. Sprawują pieczę nad tablicami zmiennej treści, monitoringiem i stacjami meteorologicznymi. Zwycięzcy będą mogli prześledzić ich bieżącą pracę, a także obejrzeć gdańskie skrzyżowania, po których poruszają się na co dzień, na ogromnym ekranie.

Link do licytacji: Tristar bez tajemnic

Zintegrowany System Zarządzania Ruchem Tristar
Zintegrowany System Zarządzania Ruchem Tristar
GZDiZ

Tu wszystko gra OK!

Celem zbiórki 32. Finału WOŚP jest wsparcie szpitalnych oddziałów pulmunologicznych. Pod hasłem „Płuca po pandemii” ekipa Jurka Owsiaka zagra dla dużych i małych. Pandemia w mniejszym lub większym stopniu dotknęła każdego z nas, dlatego właśnie tegoroczny Finał jest szczególnie ważny. Ponad 120 tysięcy wspaniałych wolontariuszy w 1600 sztabach w całej Polsce zbierać będzie datki i rozdawać orkiestrowe serduszka. Pojawi się również wiele aukcji, do których Gdański Zarząd Dróg i Zieleni dokłada 3 licytacje unikatowych wycieczek. Mamy wielką nadzieję, że nasze pomysły zaciekawią nie tylko Gdańszczan i będziemy mogli wspomóc ten szczytny cel jak największą kwotą. Pomaganie jest dobre, zatem licytujmy i pomagajmy! Siema!


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP