Gdańsk dołącza do akcji #17 milionów. Za tą liczbą nie kryją się pieniądze, a ludzie

6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. W Polsce w ramach obchodów tego dnia Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” prowadzi kampanię społeczną #17milionów. Wszystko po to, aby niepełnosprawność nie była tabu. Cechą kampanii jest podświetlanie budynków i obiektów infrastruktury na kolor zielony.
Gdańsk dołącza do akcji #17milionów
Gdańsk dołącza do akcji #17milionów
Fundacja "Kolorowy Świat"

W Gdańsku zieloną iluminację zyska wiadukt w ciągu ul. Kościuszki na wysokości Galerii Bałtyckiej. Zielone podświetlenie uruchomione zostanie dziś w nocy. Iluminacja zostanie wyłączona w czwartek 7 października rano wraz z oświetleniem ulicznym.

Dzięki zielonej iluminacji Miasto Gdańsk solidaryzuje się z osobami dotkniętymi mózgowym porażeniem dziecięcym. To jedno z najczęstszych powikłań wcześniactwa. Maluszki urodzone przed terminem są niemal 40-krotnie bardziej obciążone ryzykiem niż ich rówieśnicy urodzeni o czasie. Na tę chorobę cierpi 17 milionów ludzi na świecie, stąd też nazwa kampanii społecznej #17milionów organizowanej przez Fundację Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat.

Jej celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat codziennego funkcjonowania, potrzeb oraz problemów z jakimi zmagają się chorzy na mózgowe porażenie dziecięce. Kampania #17milionów ma również zapobiegać wykluczeniu społecznemu osób cierpiących na MPD i zachęcać do okazywania akceptacji, szacunku i wsparcia osobom dotkniętym chorobą.

Gdańsk w akcji #17milionów bierze udział od 2015 roku.

Więcej na temat akcji: https://www.kolorowyswiat.org/pl/nasze-projekty/kampania-17milionow

W ramach akcji #17 milionów na zielono podświetlony zostanie wiadukt na ul. Kościuszki
W ramach akcji #17 milionów na zielono podświetlony zostanie wiadukt na ul. Kościuszki
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP