Winieta 1
Winieta 1

Gdańsk dołącza do akcji #17 milionów. Podświetlimy wiadukt na ul. Kościuszki

6 października od siedmiu lat obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. W Polsce w ramach obchodów tego dnia prowadzona jest kampania społeczna #17milionów organizowana przez Fundację Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat. Cechą charakterystyczną kampanii jest podświetlanie budynków i obiektów infrastruktury miejskiej na kolor zielony. Z tej okazji w Gdańsku zieloną iluminację zyska wiadukt przy ul. Kościuszki.
Wiadukt przy ul. Kościuszki
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Zielone podświetlenie wiaduktu, znajdującego się w ciągu ul. Kościuszki przy Galerii Bałtyckiej, uruchomione zostanie wraz z oświetleniem miejskim już w piątek 4 października ok. godz. 20. Iluminacja zostanie wyłączona rano w poniedziałek 7 października wraz ze zgaśnięciem oświetlenia ulicznego.

Dzięki zielonej iluminacji, która jest kolorem nadziei, miasto Gdańsk solidaryzuje się z osobami dotkniętymi mózgowym porażeniem dziecięcym. Na tę chorobę cierpi 17 milionów ludzi na świecie, stąd też nazwa kampanii społecznej #17milionów organizowanej przez Fundację Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat. Celem kampanii jest zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat codziennego funkcjonowania, potrzeb oraz problemów z jakimi zmagają się chorzy na mózgowe porażenie dziecięce. Kampania #17milionów ma również zwracać uwagę na zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób cierpiących na MPD, a także zachęcać do okazywania akceptacji, szacunku i wsparcia na drodze do samodzielności osobom dotkniętym chorobą.

Gdańsk w akcji #17milionów bierze udział od 2015 roku.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Civitas- PATK4SUMP
CMT