Finał Ligi Europy w Gdańsku. Zmiany w organizacji ruchu

W środę 26 maja o godz. 21:00 na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk rozegrany zostanie mecz finałowy Ligi Europy. W związku ze spotkaniem zmieni się organizacja ruchu wokół samego stadionu, a także w rejonie lotniska oraz Śródmieścia Gdańska.
W finale Ligi Europy na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk zmierzą się Villarreal i Manchester United
W finale Ligi Europy na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk zmierzą się Villarreal i Manchester United
 

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Lotnisko

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą w dzień meczu, tj. 26 maja. Od godzin porannych w rejonie lotniska wyłączony zostanie jeden z pasów ruchu ul. Słowackiego w relacji do portu lotniczego. Zostanie on przeznaczony jako parking dla autobusów, które dowiozą kibiców drużyn Villareal oraz Manchesteru United do ich punktów zbiórki wyznaczonych przy Stadionie Gdańsk.

Organizacja ruchu wokół lotniska
Organizacja ruchu wokół lotniska
 

Stadion

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą 26 maja.

Ul. Marynarki Polskiej

Zmiany polegać będą na zawężeniu jezdni do jednego pasa ruchu ul. Marynarki Polskiej po obu stronach ronda. Na wyłączonych z ruchu pasach wyznaczone zostaną miejsca postojowe:

  • dla samochodów osobowych – od ul. Żaglowej do ul. Reja
  • dla autobusów czarterowych kibiców Manchesteru United – od ronda do ul. Wyzwolenia
  • dla taksówek – rejon stacji paliw przy skrzyżowania ul. Marynarki Polskiej z ul. Żaglową.

Ul. Żaglowa i ul. Pokoleń Lechii Gdańsk

  • od godzin porannych do godz. 16:00 - zamknięcie ul. Pokoleń Lechii Gdańsk i Żaglowej na odcinku do wyjazdu z Urzędu Skarbowego
  • od godz. 16:00 – zamknięcie ul. Pokoleń Lechii Gdańsk i Żaglowej na całej długości.

UWAGA! Wjazd na ul. Żaglową i ul. Pokoleń Lechii Gdańsk zapewniony zostanie dla personelu szpitala tymczasowego w Amber Expo oraz dla osób posiadających uprawniające wjazdówki. Osoby udające się do punktu szczepień w Amber Expo prosimy o pozostawienie samochodów na tymczasowych parkingach na ul. Marynarki Polskiej.

Ul. Uczniowska

Ul. Uczniowska zostanie zamknięta na odcinku od tzw. ul. Nowej Gdańskiej (łącznik z al. Płażyńskiego) do ul. Starowiejskiej.

Miejsca postojowe w rejonie stadionu

W okolicach Stadionu Gdańsk kibice oprócz miejsc postojowych na ul. Marynarki Polskiej będą mogli skorzystać z parkingów przy ul. Czarny Dwór, przy al. Hallera (w rejonie skrzyżowania z ul. Dworską).

Organizacja ruchu wokół stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk
Organizacja ruchu wokół stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk
 

Śródmieście

Zmiany w organizacji ruchu dotyczyć będą ul. Długie Ogrody oraz Bogusławskiego. W tych miejscach znajdują się przystanki dla kibiców drużyn Manchesteru United oraz Villareal. Stamtąd kibice tych zespołów będą dowożeni na stadion.

Ul. Długie Ogrody

Ul. Długie ogrody zostanie zamknięta dla ruchu od wtorku 25 maja od godz. 22:00 przez cały dzień meczowy 26 maja. Otwarte pozostaną wjazd od skrzyżowania z ul. Elbląską  i ul. Siennicką oraz wyjazd z ul. Długie Ogrody na ul. Łąkową. Objazd poprowadzony będzie ul. Angielska Grobla do ulic Św. Barbary oraz Szafarnia. Ulice Długa Grobla, Seredyńskiego, Krowoderska, Św. Barbary, Szafarnia, Łąkowa oraz Szopy będą ulicami bez przejazdu.

Uwaga! W czasie zamknięcia ul. Długie Ogrody możliwy będzie tylko wyjazd pojazdów zaparkowanych na miejscach postojowych.

Ul. Bogusławskiego

W dniu meczu 26 maja na ul. Bogusławskiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w relacji od ul. Zbytki do ul. Okopowej. Na ul. Bogusławskiego wprowadzone zostanie ograniczenie w parkowaniu pojazdów.

Dodatkowo na ul. Podwale Przedmiejskie na odcinku od ul. Słodowników do ul. Zbytki wyznaczone zostaną miejsca postojowe dla pojazdów ZTM obsługujących kibiców Villarreal. Autokary będą mogły zawracać na skrzyżowaniu z ul. Chmielną.

Organizacja ruchu na ul. Długie Ogrody i ul. Bogusławskiego
Organizacja ruchu na ul. Długie Ogrody i ul. Bogusławskiego
 

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP