Dyski zostały rzucone. Kolejne pole do disc golfa w Gdańsku gotowe

Park na Zboczu – to drugie po Jaśkowej Dolinie miejsce, w którym można doskonalić techniki rzutu i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Realizacja projektu to efekt zaangażowania pasjonatów disc golfa oraz głosowania mieszkańców w Budżecie Obywatelskim.
Pola do disc golfa powstają najczęściej na obszarach o zróżnicowanej rzeźbie terenu
Pola do disc golfa powstają najczęściej na obszarach o zróżnicowanej rzeźbie terenu
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Disc golf to dyscyplina sportowa, która w Gdańsku zyskuje coraz większą popularność. W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy złożyli aż 5 wniosków na budowę kolejnych miejsc przystosowanych do tego sportu. Opiera się on na zasadach klasycznej gry w golfa – piłeczkę i kije zastępują kolorowe dyski, a zamiast dołków na polu ustawione są specjalne kosze z łańcuchami. Celem zabawy jest przejście pola z jak najmniejszą liczbą rzutów.

W czym tkwi urok disc golfa? To nieskomplikowane zasady oraz spokojny charakter gry. Nie brakuje przy tym odrobiny rywalizacji. Disc golf jest grą dla osób w każdym wieku, niezależnie od ich sportowych predyspozycji. 

Pole do disc golfa w Parku na Zboczu jest ogólnodostępne i otwarte przez cały rok. Oferuje 7 dołków, 21 par i 245 metrów dobrej zabawy. Nie bez znaczenia jest lokalizacja. Pola do disc golfa powstają najczęściej na obszarach o zróżnicowanej rzeźbie terenu. Drzewa czy pagórki dodatkowo urozmaicają grę.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP