Dorzucamy się do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni po raz kolejny zagra z WOŚP. 31. Finał odbędzie się już 29 stycznia. W tym roku przekazaliśmy na licytację dwie propozycje. Pierwsza, to wycieczka po Tunelu pod Martwą Wisłą, zaś druga, to podróż po gdańskich obiektach zwodzonych. Obie są unikalną propozycją poznania od kulis naszych obiektów inżynierskich. Aukcje potrwają do 1 lutego 2023.
Zdjęcie przedstawia Tunel pod Martwą Wisłą, Kładka na Wyspę Ołowiankę, Most 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski w Sobieszewie, Most nad Śluzą w Przegalinie
Tunel pod Martwą Wisłą, Kładka na Wyspę Ołowiankę, Most 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski w Sobieszewie, Most nad Śluzą w Przegalinie
fot. GZDiZ

Wyprawa do wnętrza Tunelu pod Martwą Wisłą

Tunel z zewnątrz dostępny jest dla każdego, ale już jego wnętrze, a zwłaszcza infrastruktura towarzysząca dla nielicznych.  Zwycięzcę licytacji zabierzemy m.in. do pomieszczeń technicznych, długich korytarzy znajdujących się 35 metrów pod poziomem morza. Nasi Goście dowiedzą się w jaki sposób działają tam agregaty prądotwórcze i ogromne wentylatory dostarczające świeże powietrze do podwodnej przeprawy. Odwiedzając nasze centrum dowodzenia czyli Centrum Zarządzania Tunelem zobaczą obraz ze 112 kamer monitorujących bezpieczeństwo użytkowników tunelu. Zwycięzca licytacji będzie mógł zabrać ze sobą rodzinę bądź przyjaciół – maksymalnie 5 osób.

Wycieczka do Tunelu Pod Martwą Wisłą - Aukcje WOŚP - Allegro.pl

 Niecodzienna wycieczka po 3 obiektach zwodzonych

Szczęściarz, któremu uda się wylicytować drugą z naszych propozycji, odwiedzi trzy obiekty zwodzone: Kładkę na Wyspę Ołowiankę, Most im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski w Sobieszewie oraz Most nad śluzą w Przegalinie.

Kładka na wyspę Ołowiankę to na co dzień doskonały skrót do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Zwycięzca licytacji nie tylko będzie miał sposobność zobaczyć z bliska mechanizm zwodzenia kładki, jej podporę, ale też przeprowadzi procedurę zwodzenia jej przęsła wraz z wykwalifikowanym pracownikiem obsługi.

Drugi obiekt to największy most zwodzony w Polsce, zawieszony na wysokości 5 m nad taflą wody, łączący Wyspę Sobieszewską ze stałym lądem.  Jego przęsła otwierają się w nieco ponad dwie minuty, a mają nośność 50 ton. Największą atrakcją, będzie bez wątpienia przeprowadzenie zwodzenia mostu z centrum sterowania, które znajduje się tuż obok niego.

Na deser zwiedzanie XIX-wiecznej śluzy oddzielającej Martwą Wisłę od jej głównego nurtu. System zwodzenia w tym przypadku jest zdecydowanie bardziej analogowy niż dwóch wcześniejszych obiektów. Doświadczeni operatorzy wtajemniczą zwiedzających jak funkcjonują poszczególne elementy wyposażenia. Także w tym przypadku zwycięzca licytacji będzie mógł zaprosić 5 osób.

Wycieczka po 3 gdańskich obiektach zwodzonych - Aukcje WOŚP - Allegro.pl

  1. Finał WOŚP gra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”

Sepsa, zwana także posocznicą, nie jest chorobą samą w sobie. Stanowi zespół objawów prowadzących do wielonarządowej niewydolności organizmu, a w konsekwencji do zgonu. Jest stanem bezpośrednio zagrażającym zdrowiu i życiu pacjentów, o szybkim i gwałtownym przebiegu i niestety zapaść na nią może każdy. Dlatego właśnie niezwykle ważne jest, by lekarze i pracownicy medyczni posiadali odpowiednie środki i narzędzia do jej szybkiego oraz skutecznego zwalczania. Niech tegoroczne hasło przewodnie 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stanie się motywacją do czynienie dobra i wzięcia udziału w naszych aukcjach.

  1. Finał WOŚP już za nami

W lipcu 2022 roku podwodną przeprawę zwiedzili Goście z Bydgoszczy. Podczas ubiegłorocznego  Finału wycieczkę do Tunelu pod Martwą Wisłą wystawiliśmy pod młotek po raz pierwszy, a zastała ona zlicytowana za kwotę aż 2 247 zł. Liczymy, że tym razem uda nam się zebrać dzięki dobroczyńcom jeszcze większą kwotę.

Zdjęcie przedstawia zwiedzanie Tunelu pod Martwą Wisłą ze zwycięzcą licytacji WOŚP 2022
Zwiedzanie Tunelu pod Martwą Wisłą ze zwycięzcą licytacji WOŚP 2022
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Gramy do końca świata i dzień dłużej! Siema!


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP