Chwila odpoczynku, czyli 114 nowych ławek w 15 dzielnicach

Na ulicach Gdańska pojawi się 114 nowych ławek. Dadzą one trochę wytchnienia nogom starszych osób podczas codziennych obowiązków. Oprócz ławek mamy też coś dla miłośników słonecznych kąpieli. W Parku Reagana i na zieleńcu przy ul. Gdańskiej montujemy 12 parkowych leżaków. Montaż nowych mebli miejskich potrwa do końca grudnia.
Na ulicach Gdańska pojawi się 114 nowych ławek
Na ulicach Gdańska pojawi się 114 nowych ławek
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Nowe ławki montujemy przed wszystkim z myślą o seniorach, którzy najczęściej poruszają się pieszo, podczas wykonywania codziennych obowiązków. Chodzi o to, żeby mogli na nich kilka minut przysiąść i odpocząć, dlatego zostaną zamontowane tam gdzie jest duży ruch pieszych. Na ulicach Gdańska pojawią się cztery modele ławek, w zależności od miejsca, w których mają stanąć. Wszystko po to, aby montowane w danej dzielnicy na przestrzeni ostatnich lat elementy małej architektury pasowały do siebie i były spójne z charakterem danego obszaru.

Lokalizacje nowych mebli zaproponowały Rady Dzielnic, które odpowiadają również za ich finansowanie. Wyjątkiem jest 12 ławek w Śródmieściu, które zostały sfinansowane przez GZDiZ. Nowe ławki swoje miejsce znajdą w kilkunastu dzielnicach: Przymorze Małe (11), Przymorze Wielkie (13), Suchanino (2), Oliwa (11), Przeróbka (5), Śródmieście (12), VII Dwór (4), Ujeścisko – Łostowice (9), Piecki – Migowo (8), Brętowo (3), Chełm (5), Orunia Górna (19), Kokoszki (3), Aniołki (8).

Z kolei na ternie Parku Reagana i zieleńcu przy ul. Gdańskiej w Brzeźnie pojawi się coś dla miłośników kąpieli słonecznych. Będzie to 12 sztuk leżaków parkowych: w Parku Reagana (9) i przy ul. Gdańskiej (3).

Grudniowe prace to kontynuacja działań Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w zakresie dostawy i montażu nowych mebli miejskich. Pod naszą opieką znajduje się ich ponad 3200 sztuk. W tym 1000 spośród nich ma mniej niż 4 lata. Przypominamy, że w ubiegłym roku na terenie miasta ustawionych zostało 188 sztuk nowych mebli miejskich, w 2018 roku 307 sztuk, a rok wcześniej, w 2017 r. 384.

Oprócz ławek w gdańskich parkach ustawione zostaną również nowe leżaki
Oprócz ławek w gdańskich parkach ustawione zostaną również nowe leżaki
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP