Budujemy nowy chodnik na fragmencie ul. Bysewskiej

Rozpoczynamy prace przy budowie nowego chodnika na odcinku ul. Bysewskiej od posesji nr 30 do skrzyżowania z ul. Żukowską w Kokoszkach. Ich zakończenie zaplanowane jest na koniec marca 2023 roku. W trakcie robót nie przewidujemy utrudnień w ruchu.
Rozpoczęliśmy prace związane z budową chodnika wzdłuż ul. Bysewskiej
Rozpoczęliśmy prace związane z budową chodnika wzdłuż ul. Bysewskiej
fot. GZDiZ

Dzięki budowie nowego chodnika wydłużymy istniejący ciąg pieszy na ul. Bysewskiej. Obecnie sięga on od skrzyżowania z ul. Budowlanych do posesji przy ul. Bysewskiej 30. Na wiosnę piesi będą mogli bezpiecznie i wygodnie przejść aż do skrzyżowania z ul. Żukowską.

Rozpoczęte właśnie prace w pierwszym okresie będą miały charakter przygotowawczy. Zabezpieczymy drzewa rosnące wzdłuż ul. Bysewskiej, a także przygotowane zostanie podłoże. W kolejnych etapach układać będziemy nowy chodnik o szerokości 1,5 metra z płytek o wymiarach 30x30 cm z betonowymi obrzeżami.

Ze względu na fakt, że chodnik nie będzie bezpośrednio przylegać do krawędzi jezdni, nie przewidujemy konieczności zawężania ul. Bysewskiej.

Docelowo 380-metrowy odcinek chodnika gotowy będzie 31 marca, jednak ze względu na ewentualne niesprzyjające warunki atmosferyczne termin ten może ulec zmianie.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP