Budowa przejazdu przez torowisko na ul. Jana z Kolna [AKTUALIZACJA 08.07]

Na 27 maja wyznaczono datę początku prac, związanych z przebudową układu drogowego na ul. Jana z Kolna w sąsiedztwie powstającego kompleksu biurowego Palio Office Park. Zakres przebudowy obejmuje m.in. wykonanie nowego przejazdu przez torowisko tramwajowe. Prace toczyć się będą na podstawie umowy drogowej, zawartej zgodnie z art. 16 Ustawy o drogach publicznych. Planowany termin ich ukończenia to 15 lipca.
Na ul. Jana z Kolna powstanie nowy przejazd przez torowisko
Na ul. Jana z Kolna powstanie nowy przejazd przez torowisko
fot. GZDiZ

AKTUALIZACJA - 08.07

W związku z przedłużającymi się pracami przy budowie przejazdu drogowo-torowego w ciągu ul. Jana z Kolna tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do 31 sierpnia.


AKTUALIZACJA - 06.06

W związku z wcześniejszym zakończeniem prac przy budowie przejazdu torowo-drogowego w ciągu ul. Jana z Kolna odwołana zostaje zapowiadana zmiana organizacji ruchu w dniach 11-12.06.2022 r. Tramwaje linii 8 i 10 funkcjonować będą na swoich stałych trasach (ul. Jana z Kolna), wg stałych rozkładów jazdy.


Przebudowa układu drogowego na fragmencie ul. Jana z Kolna polegać będzie na połączeniu jej z ul. Malarzy, znajdującą się na terenach postoczniowych, gdzie powstają obecnie budynki biurowe. Konieczne do tego będzie wykonanie nowego przejazdu przez torowisko biegnące wzdłuż ul. Marynarki Polskiej i Jana z Kolna, a także budowa nowego odcinka drogi dojazdowej do biurowców.

W związku z pracami zmieniona zostanie organizacja ruchu. Na wysokości robót jezdnia ul. Jana z Kolna w stronę Nowego Portu zostanie zawężona do jednego pasa – zamknięty zostanie prawy pas. Ponadto obniżona zostanie dopuszczalna prędkość do 50 km/h dla obu kierunków ruchu.

Wykonanie części prac będzie wymagało czasowego wstrzymania ruchu tramwajowego. W weekendy 28-29 maja oraz 11-12 czerwca wstrzymany będzie ruch tramwajowy na odcinku Węzeł Kliniczna – Marynarki Polskiej – Jana z Kolna – Wały Piastowskie – Węzeł Piastowski. Tramwaje linii 8 i 10 pojadą przez al. Zwycięstwa zamiast przez ul. Jana z Kolna. Na wyłączonym z ruchu odcinku nie będzie uruchamiana autobusowa komunikacja zastępcza. Szczegóły na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Przebudowa układu drogowego ul. Marynarki Polskiej realizowana jest w oparciu o umowę drogową zawartą zgodnie z art. 16 Ustawy o drogach publicznych z firmą Cavatina.

Lokalizacja przejazdu przez torowisko
Lokalizacja przejazdu przez torowisko
Screen z youtube.com - Cavatina Holding
Lokalizacja przejazdu przez torowisko
Lokalizacja przejazdu przez torowisko
google maps

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP