Brama wejściowa do Teatru Leśnego gotowa, montaż wiosną

Prace związane z odtworzeniem drewnianej bramy wejściowej do Teatru Leśnego oraz tablicy informacyjnej zostały zakończone. Trwalszy materiał oraz zmiany w konstrukcji nośnej nowych elementów spowodują, że będą służyły nam dłużej niż poprzednie. Z uwagi na formalności i odpowiednie warunki atmosferyczne nowa brama wraz z tablicą wrócą na swoje miejsce wiosną.
Brama wejściowa do Teatru Leśnego
fot. Paweł Burkiewicz/GZDiZ

Brama i tablica zostały wykonane z wysokiej klasy drewna modrzewiowego. Obie konstrukcje zostały zaimpregnowane specjalną lazurą zabezpieczającą drewno przed warunkami atmosferycznymi. Nowa brama wizualnie jest kopią starej, różni się konstrukcją nośną oraz sposobem zakotwienia w podłożu. Brama zostanie posadowiona na stopach fundamentowych. Taki sposób montażu gwarantuje, że będzie nam służyć znacznie dłużej niż jej poprzedniczka. Tablica informacyjna, podobnie jak w przypadku bramy - została odtworzona na wzór starej, ale zastosowano odporną na warunki zewnętrzne konstrukcję nośną.

W lipcu przeprowadzona została kontrola stanu technicznego obiektów małej architektury w sąsiedztwie przy ul. Jaśkowa Dolina 45. Wykazała ona zły stan techniczny zarówno bramy „Teatr Leśny”, jak i tablicy informacyjnej. Znaczący stopień zużycia obu konstrukcji wykluczał możliwość ich wyremontowania, dlatego musiały zostać zdemontowane i zastąpione nowymi elementami.

Tablica informacyjna Teatru Leśnego
fot. Paweł Burkiewicz/GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP