Blisko trzy tysiące złotych trafi na konto WOŚP

Zakończyły się licytacje na rzecz 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z wystawionych przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni aukcji udało się zebrać rekordową kwotę prawie trzech tysięcy złotych. Ogromne podziękowania dla wszystkich licytujących i gratulacje dla zwycięzców.
2834,01 zł - tyle udało się zebrać w tegorocznych aukcjach GZDiZ na rzecz WOŚP. Na grafice przedstawiono tę kwotę oraz zdjęcia poszczególnych atrakcji.
Blisko trzy tysiące złotych trafi na konto WOŚP!
Dorota Kołpak/GZDiZ

Niecodzienne wycieczki

Na aukcje WOŚP wystawione zostały w tym roku trzy wyprawy. Spotkały się one z bardzo dużym zainteresowaniem licytujących. Dzięki nim będzie można pokazać zwycięzcom odrobinę codziennej pracy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni oraz niedostępne na co dzień miejsca.

Do zakamarków Tunelu pod Martwą Wisłą wybierze się Pani Joanna z rodziną. Podczas wyprawy zejdą oni 35 metrów pod taflę Martwej Wisły, przejdą się długimi korytarzami technicznymi, w których czekać będzie także dodatkowa atrakcja oraz zobaczą wiele urządzeń odpowiadających za prawidłowe funkcjonowanie tunelu. W Centrum Zarządzania Tunelem zobaczą obraz ze 112 kamer monitorujących i posłuchają ciekawostek z całodobowych obserwacji.

Spacer z dendrologiem po Parku Oliwskim wystawiony został na licytację po raz pierwszy. Ta szczególna gratka dla miłośników przyrody spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem.  Zwycięzcy licytacji, Pani Ewa z rodziną, będą mieli okazję nie tylko zobaczyć bogatą florę parku, ale przede wszystkim wysłuchać historii rosnących w nim drzew. Podczas przechadzki parkowymi alejkami dowiedzą się m.in. czym różni się drzewo sędziwe od drzewa weterana, a także gdzie w parku znajdują się drzewa świadki i jaka jest ich funkcja w przyrodzie. Specjalista GZDiZ od drzewostanu podzieli się wiedzą dotyczącą badań cennych okazów oraz przedstawi i omówi obraz z badania uzyskanego tomografem dźwiękowym.

Pośród aukcji znalazło się także coś dla entuzjastów miejskiej komunikacji. Wycieczkę do sali operatorskiej Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem wylicytował Pan Jakub. W niecodzienny świat Tristara zabierze zwycięzcę kierownik Działu Sterowania Ruchem, który opowie o bezpieczeństwie w funkcjonowaniu programów sygnalizacji świetlnej na gdańskich drogach. Podczas tej wyprawy Pan Jakub i jego przyjaciele dowiedzą się, jak projektuje się i udoskonala algorytmy sterowania ruchem. Zobaczą także na ogromnym ekranie obrazy z największych gdańskich skrzyżowań.

31. Finał WOŚP + 1000

W 2023 roku wycieczkę do Tunelu pod Martwą Wisłą i wyprawę do Trzech Obiektów Zwodzonych zlicytowano na kwotę 1815 złotych. Tegoroczne licytacje przebiły tę sumę o ponad tysiąc złotych. Jesteśmy wdzięczni za tak duże zainteresowanie i zaangażowanie licytujących. Z wielką radością i niecierpliwością czekamy na naszych Gości.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP