Bezpieczniej dla pieszych na ul. Nowej Medyków

Do końca listopada na ul. Nowej Medyków wybudowany zostanie brakujący odcinek chodnika między ulicami Smoluchowskiego oraz Sobieskiego. Dzięki temu wzrośnie bezpieczeństwo poruszających się tamtędy pieszych, m.in. uczniów uczęszczających do Pomorskich Szkół Rzemiosł.
Nowy chodnik powstanie na odcinku ul. Nowej Medyków między ul. Sobieskiego a ul. Smoluchowskiego.
Nowy chodnik powstanie na odcinku ul. Nowej Medyków między ul. Sobieskiego a ul. Smoluchowskiego.
google maps

Budowa chodnika na ul. Nowej Medyków u jej zbiegu z ul. Sobieskiego to kontynuacja działań Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, których celem jest poprawa bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców poruszających się tą coraz bardziej uczęszczaną ulicą. W 2018 roku jezdnia ulicy Nowej Medyków została poszerzona o 1,5 metra, dzięki czemu możliwe był poprowadzenie tamtędy komunikacji autobusowej. Ponadto zainstalowano wówczas nowe oświetlenie uliczne. Z kolei w 2019 roku wykonany został nowy chodnik na 250-metrowym odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Cygańska Góra.  

W piątek 9 października ruszą prace związane z budową odcinka chodnika o długości 212 metrów, który stanowić będzie połączenie między ulicami Smoluchowskiego oraz Sobieskiego. Zaprojektowany chodnik będzie miał szerokość 2 metrów i wykonany zostanie z płytek betonowych o wymiarach 30x30 cm. Budowa chodnika będzie prowadzona odcinkami i nie będzie wymagała zamknięcia jezdni dla ruchu. Kierowcy mogą się jednak liczyć z miejscowymi, czasowymi zawężeniami jezdni. Prace potrwają do 20 listopada.

Oprócz wybudowania chodnika na ul. Nowej Medyków uporządkowane zostanie również parkowanie pojazdów w rejonie skrzyżowań z ulicami Smoluchowskiego oraz Sobieskiego. Ustawione tam zostaną znaki pionowe B-36 „zakaz zatrzymywania się” oraz słupki blokujące, które fizycznie uniemożliwią postój pojazdów w obszarze skrzyżowań. Ponadto planowane jest wykonanie nowego przystanku autobusowego po przeciwnej stronie istniejącego przystanku u zbiegu ulic Nowej Medyków i Smoluchowskiego. Również te prace powinny zostać wykonane do końca listopada.

Budowa chodnika na ul. Nowej Medyków potrwa do końca listopada
Budowa chodnika na ul. Nowej Medyków potrwa do końca listopada
fot. Konrad Marciński/GZDiZ

 

Rozpoczęła się budowa chodnika na ul. Nowej Medyków
Rozpoczęła się budowa chodnika na ul. Nowej Medyków
fot. Konrad Marciński/GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP