Beczki wróciły na Szafarnię

Kontynuujemy koncepcję przestrzeni rekreacyjnej z elementami małej architektury na ulicy Szafarnia. Kilkadziesiąt beczek z palmami i kwiatami powróciło na swoje miejsce i wygradza przestrzeń dla pieszych.
IMG_8168.JPG
Fot. Daria Olkowska

Zmiany w dotychczasowym funkcjonowaniu ulicy Szafarnia zostały wprowadzone testowo w ubiegłym roku. Były odpowiedzią na problemy trapiące mieszkańców ul. Szafarnia, jak również odwiedzających tę część Głównego Miasta, czyli zabezpieczenia przed nieprawdłowym parkowaniem ciągów pieszych. Ze względu na trwające liczne budowy w tamtej okolicy, nie wprowadzamy nowych, stałych rozwiązań, lecz kontynuujemy sprawdzone, tymczasowe z wykorzystaniem beczek. Zwężenie jezdni poprzez zastosowanie beczek pozwoli na uspokojenie ruchu i utworzenie bezpiecznego ciągu pieszego.

W tym tygodniu zakończyliśmy nasadzenia w 30 beczkach. Z niebiesko - zielonymi kompozycjami składającymi się z: ostnic cieniutkich, lobelii przylądkowych, surfiń oraz wilców. Pozostałe 35 beczek zdobią ubiegłoroczne palmy gatunku Szorstkowiec Fortunego, które bardzo dobrze poradziły sobie z przetrwaniem sezonu jesienno – zimowego.

Ulica Szafarnia jest obecnie ważnym elementem układu drogowego w tym rejonie, z uwagi na prowadzone prace inwestycyjne. Ewentualne zmiany w organizacji ruchu, mogą nastąpić dopiero po zakończeniu prac na ul. Angielska Grobla. Ponadto na czas Jarmarku św. Dominika planowany jest ruch jednokierunkowy na całym odcinku ul. Szafarnia.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP