378 nowych miejsc postojowych. Od 6 września będzie można korzystać z parkingu kubaturowego przy wiadukcie Biskupia Górka

Od poniedziałku 6 września kierowcy będą mogli korzystać z parkingu kubaturowego przy ul. Okopowej między wiaduktem Biskupia Górka a Urzędem Wojewódzkim i Marszałkowskim. Parking pozostanie bezpłatny do czasu wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania.
Parking kubaturowy przy ul. Okopowej
Parking kubaturowy przy ul. Okopowej
fot. Konrad Marciński/GZDiZ

Parking kubaturowy powstał jako część inwestycji budowy wiaduktu Biskupia Górka. Liczy cztery kondygnacje, na których kierowcy mogą parkować swoje samochody:

  • Kondygnacja „0” – 125 miejsc
  • Kondygnacja „1” – 118 miejsc
  • Kondygnacja „2” – 63 miejsca
  • Kondygnacja „3” – 72 miejsca

Spośród miejsc na kondygnacji „1” 15 to miejsca wyznaczone dla osób niepełnosprawnych. Na kondygnację „0” obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów zasilanych gazem LPG.

Wjazd i wyjazd z parkingu odbywa się od strony Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego przy ul. Okopowej 21/27. Na parking mogą wjeżdżać samochody osobowe do 1,8 metra wysokości, o czym informuje oznakowanie umieszczone na wjeździe.

Korzystanie z parkingu, który będzie czynny 24 godziny przez 7 dni w tygodniu jest bezpłatne. Miejsca postojowe na parkingu są niestrzeżone.  Wszystkie kondygnacje parkingu obsługiwane są przez dwie windy.

Na parkingu dostępne są miejsca do parkowania prostopadłego o wymiarach 2,5x5 metrów oraz do parkowania równoległego o wymiarach 2,5x6 metrów. Miejsca dla osób niepełnosprawnych mają wymiary 3,6x5 metrów.

Parking pozostanie bezpłatny do czasu wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania na obszarze pomiędzy Podwalem Przedmiejskim, a Opływem Motławy wraz z Wyspą Spichrzów. Uwarunkowane jest to rozstrzygnięciem przetargu na dostawę parkometrów. Na oferty czekamy do 16 września 2021 r. Po dostawie i instalacji tych urządzeń możliwe będzie wprowadzenie poboru opłat, co przewidziane jest na przełomie 2021 i 2022 r.

Parking kubaturowy przy ul. Okopowej
Parking kubaturowy przy ul. Okopowej
fot. Konrad Marciński/GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP