Winieta 1
Winieta 1

BAND – Bank Nasadzeń Drzew

band001

BAND Bank Nasadzeń Drzew to nowoczesna aplikacja mobilna, dzięki której każdy z mieszkańców Gdańska może wskazać miejsce do nasadzenia drzew w mieście. Aplikacja powstała z inicjatywy Prezydenta Miasta Gdańska i została sfinansowana z funduszu Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Jej budową zajęła się Fundacja Gdańska.

Złożenie propozycji posadzenia nowego drzewa jest bardzo proste. Na stronie www.bandgdansk.com wskazujemy na mapie interesującą nas lokalizację i podajemy swoje dane kontaktowe. Wniosek jest analizowany pod kątem zgodności z planami zagospodarowania przestrzennego, własności gruntu czy kolizji z infrastrukturą podziemną. W trakcie procesu analizy mieszkańcy na bieżąco otrzymują informacje o przebiegu prac nad ich wnioskami. Jeśli teren spełnia założone kryteria, lokalizacja trafia do bazy terenów przeznaczonych do nasadzeń. Aplikacja jest darmowa, w związku z czym zgłaszający nie ponosi kosztów zakupu drzewa oraz jego posadzenia.

Od początku wprowadzenia aplikacji posadzono w Gdańsku 10 331 drzew (94 wnioski) oraz 9400 sadzonek leśnych (w lesie przy ul. Czarny Dwór poprzez 50 zgłoszonych wniosków w aplikacji) w lokalizacjach wskazanych przez mieszkańców w aplikacji BAND.

band002
 
band005