Winieta 1
Winieta 1

Remont fragmentu ul. Dmowskiego

W poniedziałek 5 listopada 2018 r. rozpocznie się remont ul. Dmowskiego na odcinku od al. Grunwaldzkiej do ul. Partyzantów. Prace prowadzone będą etapami, każdorazowo jezdnia w obszarze robót będzie zwężona do jednego pasa ruchu.Przewidywany termin zakończenia prac to 8 grudnia 2018 r

Od 5 listopada 2018 r do 8 grudnia 2018 r. będzie remontowana nawierzchnia fragmentu ul. Dmowskiego. Nawierzchnię z płyt drogowych zastąpi nawierzchnia bitumiczna. Dodatkowo zostanie wykonana nawierzchnia betonowa zatoki autobusowej i korekta krawężnika na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej z ul. Dmowskiego. Powstanie otwarta zatoka autobusowa.

Prace wykonywane będą w dwóch etapach. W pierwszym etapie prac roboty prowadzone będą na prawej części jezdni ulicy Dmowskiego. Ruch odbywać się będzie jej lewą stroną. W etapie drugim prace zostaną  przeniesione na lewą stronę jezdni.

Podczas prac nastąpią tymczasowe zmiany organizacji ruchu:

Tymczasowo zwężona będzie jezdnia al. Grunwaldzkiej na której zostanie zamknięty pas do skrętu w prawo z al. Grunwaldzkiej w ul. Dmowskiego.

Ze względu na brak możliwość skrętu autobusu w prawo z al. Grunwaldzkiej w Dmowskiego linia 127 skierowana będzie objazdem przez Dworzec PKP Wrzeszcz i ul. Dmowskiego.

Czasowo przeniesiony zostanie istniejący przystanek autobusowy z ul. Dmowskiego na ul. Partyzantów, vis a vis CH Manhattan.

Prace ruszą około godz. 08.00. Remont wykonany zostanie ze środków na bieżące utrzymanie.