Winieta 1
Winieta 1

Naprawa nawierzchni zawrotki na al. Grunwaldzkiej

view-star021
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

W piątek 26 lipca o godz. 7:00 rozpoczną się prace drogowe na zawrotce znajdującej się na al. Grunwaldzkiej (jezdnia w kierunku Sopotu) przed skrzyżowaniem z ul. Kołobrzeską. Roboty mają na celu naprawę nawierzchni pasa do zawracania i potrwają ok. 4 tygodni. W tym miejscu zmieni się organizacja ruchu.

Zakres prac na zawrotce na al. Grunwaldzkiej obejmuje naprawę uszkodzonej nawierzchni wykonanej z kostki kamiennej, a także naprawę betonowych krawężników. Podczas robót wypełnione zostaną również szczeliny w nawierzchni bitumicznej.

Przeprowadzenie prac naprawczych wymaga zamknięcia dla ruchu pasa do zawracania. Pozostałe pasy, znajdujące się na jezdni al. Grunwaldzkiej w kierunku Sopotu, będą dostępne dla kierowców. Zawracanie będzie możliwe na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej z ul. Kołobrzeską.

Zawrotka na al. Grunwaldzkiej przy skrzyżowaniu z ul. Kołobrzeską została wybudowana w listopadzie 2018 roku. Poprzednia, znajdująca się w odległości ok. 100 metrów przed skrzyżowaniem, została zlikwidowana. Wykonanie nowego pasa do zawracania wraz z przeprowadzeniem remontu nawierzchni pozostałych pasów al. Grunwaldzkiej w rejonie zawrotki zrealizowano w ramach umowy zgodnie z art. 16 Ustawy o drogach publicznych.