Winieta 1
Winieta 1

Biało-czerwone akcenty na 100-lecie Niepodległości Polski

Na zieleńcach biało - czerwone kwiaty. Na pomnikach i wiaduktach biało-czerwone iluminacje. Wszystko z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski.

Od wiosny gdańskie zieleńce, donice oraz kwietniki obsadzaliśmy biało-czerwonymi kompozycjami roślin. Były bratki, stokrotki, dalie, begonie i pelargonie. W październiku zakwitły chryzantemy. Można je zobaczyć m.in. na Rondzie Ofiar Katynia, na Podwalu Grodzkim oraz w Parku Oliwskim. Mają w subtelny sposób przypominać o ważnej rocznicy.

Po zmroku od 8 do 14 listopada 2018 r. włączone zostaną biało-czerwone iluminacje.

Podświetlimy trzy gdańskie wiadukty:

  • Zielony przy ul. Kościuszki,
  • Żółty przy ul. Jana z Kolna,
  • Harfę przy ul. Uczniowskiej.

Biało–czerwone oświetlenie będzie widoczne w tych dniach także na fasadzie Dworu Artusa na Długim Targu oraz na Pomniku Poległych Stoczniowców 1970 na Placu Solidarności. 

Na okoliczność 100. rocznicy odzyskania Niepodległości podświetliliśmy w kolorach narodowych barw pomnik „Tym co za polskość Gdańska”, który znajduje się na ul. Podwale Staromiejskie tuż przy Targu Rybnym. Jeszcze przed 11 listopada uruchomiona zostanie okolicznościowa iluminacja pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Alei Grunwaldzkiej. W tych ostatnich lokalizacjach iluminacja w takiej kolorystyce pozostanie na stałe.