Winieta 1
UWAGA! Wybrana publikacja jest archiwalna.
Data wygaśnięcia 19.09.2019 - 10:45.

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Sucharskiego, Wrzosy i Szpaki

Zmiana organizacji ruchu w rejonie ulicy Budzysza.
Zmiana organizacji ruchu w rejonie ulicy Wosia Budzysza.
DRMG

 

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Sucharskiego, Wrzosy i Szpaki


W nocy z 5 na 6 sierpnia 2019 roku planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu przy skrzyżowaniu ulic Sucharskiego, Lenartowicza i Wosia Budzysza, na granicy gdańskich dzielnic Przeróbka i Stogi.

Ruch samochodowy
Zamknięte zostaną przejazdy przez torowisko tramwajowe w ciągu ulic Lenartowicza i Wosia Budzysza na skrzyżowaniu z ulicą Sucharskiego. Ruch samochodowy zostanie poprowadzony tymczasowymi przejazdami przez torowisko w większym oddaleniu od skrzyżowania.
Zjeżdżając z ulicy Sucharskiego od strony mostu wantowego w kierunku Przeróbki konieczne będzie skręcenie w prawo w ulicę Wosia Budzysza, aby tymczasowym przejazdem dostać się na jej północną jezdnię.

Zjeżdżając z ulicy Sucharskiego od strony tunelu pod Martwą Wisłą w kierunku Stogów kierowcy będą musieli skręcić w prawo w kierunku ulicy Lenartowicza, a następnie nawrócić na tymczasowym przejeździe zlokalizowanym za obecnym przystankiem tramwajowym.

Nieczynne przystanki tramwajowe
Nieczynne będą przystanki tramwajowe „Sucharskiego” oraz „Lenartowicza” na dotychczasowej trasie linii nr 9. Obsługę tego rejonu zapewni zastępcza linia autobusowa T8.

Tymczasowa organizacja ruchu utrzyma się przez około dwa miesiące.

 

Zamknięcie odcinków ulic Wrzosy i Szpaki
W związku z budową kanalizacji deszczowej 6 sierpnia ok. godz. 11.00 zamknięty zostanie odcinek ulicy Wrzosy od ulicy Stryjewskiego do skrzyżowania z ulicą Sokoła. Dojazd z ulicy Sokoła do ulicy Wrzosy będzie możliwy poprzez ulicę Rozłogi.
Zamknięty zostanie również ok. 40-metrowy odcinek ulicy Szpaki od skrzyżowania z ulicą Stryjewskiego.
Taka organizacja ruchu utrzyma się przez ok. 1,5 miesiąca.

Powyższe zmiany w organizacji ruchu są związane z kolejnym etapem przebudowy infrastruktury tramwajowej w ul. Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej w Gdańsku w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej – Etap IVA. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. Przepraszamy za utrudnienia i apelujemy o ostrożną jazdę!

Zmiana organizacji ruchu w rejonie ulicy Wrzosy
Zmiana organizacji ruchu w rejonie ulicy Wrzosy
DRMG