Winieta 1
UWAGA! Wybrana publikacja jest archiwalna.
Data wygaśnięcia 03.10.2019 - 07:00.

Zmiany organizacji ruchu – ul. Stary Rynek Oliwski - AKTUALIZACJA

AKTUALIZACJA - 18.09

Prace wodociągowe w ul. Stary Rynek Oliwski wkraczają w kolejną fazę. Od 19 września zwężona zostanie jezdnia na odcinku od ul. Leśnej do ul. Polanki, przy zachowaniu ruchu dwukierunkowego. Znajdujący się tutaj przystanek autobusowy zostanie przeniesiony między ulicę Kwietną i Leśną na zatokę parkingową.

Prace w okolicy ul. Polanki będą trwały około 2 tygodnie.


3 września wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na wysokości skrzyżowania ul. Stary Rynek Oliwski z ulicą Leśną. W związku z tym, wprowadzone zostaną następujące zmiany:

-  Zwężenie jezdni ul. Stary Rynek Oliwski na wysokości skrzyżowania z ul. Leśną. Ruch dwukierunkowy zostanie zachowany.

- Zamknięcie wyjazdu/ wyjazdu z ul. Leśnej. W tym miejscu będzie obowiązywał objazd. 

- Przejście dla pieszych przy ul. Leśnej zostanie wyłączone z użytkowania.

Jednocześnie kończą się prace na wysokości skrzyżowania z ul. Kwietną, która będzie już przejezdna.

Prace w okolicy ul. Leśnej będą trwały około 3 tygodnie.

Cały zakres prac dotyczy ulicy Stary Rynek Oliwski od wysokości wiaduktu nad Potokiem Oliwskim do skrzyżowania ul. J. Kanapariusza i Polanki. W zakres prac wchodzi wymiana wodociągu na odcinku około 240 m, wymiana przyłączy wodociągowych oraz wykonanie nowej nawierzchni jezdni na tym odcinku drogi.

Wykonawcą prac jest EUROVIA POLSKA SA. Koszt całej inwestycji wynosi 1 436 200, 04 PLN netto, z czego zakres prac wodociągowych (GIWK) to 610 770,31 PLN, a zakres prac drogowych (DRMG) to 825 429,73 PLN netto.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 8 października 2019 r.